Teknik eleman bu kadar ucuz mu?

özellikle otellerde temizlikçi,bulaşıkçı onlardan farkın olmuyor amacım onları küçümsenek değil ama elektrik kesildi jeneratör 10 sn sonra devreye girmedimi asansörde biri kaldımı aydınlatmada ısıtmada soğutmada sorun çıktımı sizi bulurlar ve geçici olarak gözlerine görünürsünüz

mühendisler gibi örgütlü olmak gerekiyor.

meslek liseleri akşam meslek yüksekokulu olarak hizmet veriyor

üniversite sayısı arttı kısacası 3 tane Türkiyeye yetecek kadar teknik eleman ülkemize depolandı Irak Afganistan Libya şantiyeleri olmasa teknik elemana fazla ihtiyaç kalmayacacak İnşaat sektörümüz yabancı ülkelerden iş alamaz hale geldiği zaman teknik elemana da fazla gerek kalmayacak

bu gerçeği görmekte fayda var geleceğimizi planlarken 60 'lı yaşlarda emekli olunacağı gerçeğinide göz önüne alıp mesleğimiz dışında hangi meslekten ekmek yeriz onun planlarını yapmalıyız

saygılarımla

benim anlayamadığım şu. piyasade zebil gibi mühendis var. fakat onlar her zaman beyaz yaka muamelesi görüyor. maaş, imkan, olanak... myo mezunları ise çoğunlukla mavi yaka çalışan. sendikalı...

Bu devletin tek organize yaptığı iş, sürekli salaklık yapmak...seksen küsür yıldır bir devletin eğitim sistemi oturmaz mı? Herkes tesadüfen yetişiyor...

Arkadaş gittik 2 yıl myo da endüstriyel otomasyon okuduk... Kamunun hiç bir tesisinde bize iş yokmuda 22 sayfalık tercih listesinde 1 tane yer açmamış...

Benimde başıma gelen iğrenç bir olayı anlatayım sizlere...
Ben bir a.ş. firmasında çalışıyordum.Sağlığa elverişsiz nedenlerden ötürü işten ayrılmayı düşünüyordum.Bu yüzden dolayı arayışa girdim.Büyük bir A.Ş firmasından teklif aldım maaşı güzel servisi bana yakın bir güzergah denildi ve 3 vardıyalı calısma şeklınde şartlarını sundular.Bende eskı iş yerımden istifa ettım.
Evraklarımı tamamladım ve iş başı yaptım.Birtane 5 yıllık elektrıkcılerı vardı dıger elektrıkcıde yıllardır fabrıkalarının güvenlık elemanı olarak calısıyormus. :)
İlginc olan o 5 yıllık elemanın bana rafları sil,git felanca odaya oraları temızle,kendı calıstıgı ve kırlettıgı yerı temızlemem ıcın süpürgeyı elıme verıyor.
Bunlar yetmezmıs gıbı dıger guvenlıkcıden dönme çakma elektrıkcı sureklı gunduzde kalıcak sabah 7:30 aksam 17:00 olarak aksam 17:00 gece 00:00 şeklınde vardıya olucagı,Servıs güzergahının bahsedılen yerden birbuçuk kılometrelık uzaklıktan gectıgını ve bu konuda degısıklıgın söz konusu olmuyacagını soyledıler.Sadece 4 saat dayandım ve şuanda iş arıyorum.
Haa bu arada elıme süpürgeyı tutturan arkadası Allah'a havale edıyorum.
İnsanlar çok kötü ve pislik.Bu acı tecrübe sizlerede örnek olsun arkadaslarım.

İş değiştirmeden önce dikkatli olmak gerekiyor yeni işiniz beklediğiniz gibi çıkmayabilir bu durumda iş bulana kadar sabredip yeni bir iş bulunca ayrılmak en hayırlısı gibi görünüyor

bende daha önce iş değiştiriken az daha işsiz kalıyordum sitede başıma gelen olayı paylaşmıştım

umarım en kısa zamanda yeni bir iş bulursunuz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri