Tek yönlü sayaç tersten beslenirse tüketim olarak mı algılar?

kukileyta

Üye
Selamlar,

Çatıda GES düşünün ve sayaç tek yönlü. Haliyle üretim fazlası elektrik şebekeye gidiyor. Sayaç bu giden elektriği tüketim olarak algılar mı ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Akıllı inverter varsa öncelik panellere verilir ve panellerin üretimi yeterli olmadığında şebekeden tamamlanır. Tek yönlü sayacın durumundan bağımsızdır. Yani geri basmaz. Kurduğunuz yapı hakkında daha fazla bilgi verirseniz daha somut bilgi verilebilir.

Akıllı inverter varsa öncelik panellere verilir ve panellerin üretimi yeterli olmadığında şebekeden tamamlanır. Tek yönlü sayacın durumundan bağımsızdır. Yani geri basmaz. Kurduğunuz yapı hakkında daha fazla bilgi verirseniz daha somut bilgi verilebilir.
Akıllı inverter yok. Fazlasını şebekeye basıyor

Mantık işletelim .
Hiç bir bilğimiz yok ( sayaç ters işleme koruması varmı yokmu ? veya vs. diğer teknik bilğiler diyelim .)

Ters konum enerji fazlası var durumunda .
Sayacımızın yanına gidiyoruz .
Sayaç endexi geriye diyor mu ? ( sorununuz cevabı ? ) bakmanız .

Forum istatistikleri

Konular
128,240
Kullanıcılar
450,049
Son üye
elm3ss

Yeni konular

Geri