Tek yönde elektrigi kesecek role

turgay58

Üye
Selamünaleyküm. Formda yeniyim. Hatam varsa affola. Bir sorunum var. Bahçe gostergecimi okutma yaptığımda bina kapımdaki kilide de elektrik gidiyor kapi açılıyor. Buna tavsiye edeceğiniz elektriğin bina kapısına gidecek elektrigi kesen role varımdır.

Selamünaleyküm. Formda yeniyim. Hatam varsa affola. Bir sorunum var. Bahçe gostergecimi okutma yaptığımda bina kapımdaki kilide de elektrik gidiyor kapi açılıyor. Buna tavsiye edeceğiniz elektriğin bina kapısına gidecek elektrigi kesen role varımdır.
Pek anlaşılır degil ama sanirim bahce kapisinda rfid kart okuyucu var, bina girişinde yok... Durum boyle ise;
Öncelikle bir elektrikçi bulmanız gerekiyor. Sonrasında bina ve bahçe kapısına ayrı rfid takilacak ve tesisattaki ayirma işlemini elektrikçi yapacaktır.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Pek anlaşılır degil ama sanirim bahce kapisinda rfid kart okuyucu var, bina girişinde yok... Durum boyle ise;
Öncelikle bir elektrikçi bulmanız gerekiyor. Sonrasında bina ve bahçe kapısına ayrı rfid takilacak ve tesisattaki ayirma işlemini elektrikçi yapacaktır.
Bina girişinde de rfid var.

Kilidin üzerindeki butona basinca sadece bahçe kapısı açılıyor.
.. bende onu söylüyorum. Binadan çıktınız.. bahçeye geldiniz.. şimdi bahçeden sokağa çıkacaksınız.. kart ile okuma yaparsanız bahçe kapısı açılacak ama bina kapısıda açılacak.. siz bahçe kapısından sokağa çıkarken bina kapısı açılsın istemiyorsunuz.. bu durumda bahçe kapısından çıkarken butona basılıp çıkınca sorun çözülecek.
Öyle değil mi?

.. bende onu söylüyorum. Binadan çıktınız.. bahçeye geldiniz.. şimdi bahçeden sokağa çıkacaksınız.. kart ile okuma yaparsanız bahçe kapısı açılacak ama bina kapısıda açılacak.. siz bahçe kapısından sokağa çıkarken bina kapısı açılsın istemiyorsunuz.. bu durumda bahçe kapısından çıkarken butona basılıp çıkınca sorun çözülecek.
Öyle değil mi?
Sorun çıkarken değil. Dışarıdan gelip bahçe kapısına rfid butonu okutunca hem bahçe hem bina kapısı açılıyor. Benim istediğim bina bahçe kapısına rfid butonu okutulacak bahçe kapısı açılsın bina kapısı açılmasın. Yani binadan bahçe kapısına bir role koyup binadan bahçe kapısına elektrik gitsin ama bahçe kapısına buton okutunca bina kapısına elektrik gitmesin.

Bu şekilde sorarak çözüm bulabilirseniz çok şanslısınız demektir. Sistemi siz görüyorsunuz bizimde gördüğümüzü kabulle soru soruyorsunuz. Şu sistemin bileşenlerini, bağlantılarını gösteren fotoğraflar ekleseniz, sorunun tam olarak ne olduğunuz ağzınızdan kerpetenle almak yerine detaylıca yazsanız çözüme daha kolay ulaşabilirsiniz.
Konuya 25 ileti yazılmış ancak daha sorunuzun ne olduğu bile net olarak anlaşılamamış. Demek ki sormayı becerememişiz...​

Öyle

Bu şekilde sorarak çözüm bulabilirseniz çok şanslısınız demektir. Sistemi siz görüyorsunuz bizimde gördüğümüzü kabulle soru soruyorsunuz. Şu sistemin bileşenlerini, bağlantılarını gösteren fotoğraflar ekleseniz, sorunun tam olarak ne olduğunuz ağzınızdan kerpetenle almak yerine detaylıca yazsanız çözüme daha kolay ulaşabilirsiniz.
Konuya 25 ileti yazılmış ancak daha sorunuzun ne olduğu bile net olarak anlaşılamamış. Demek ki sormayı becerememişiz...​
Sistem bu. Dışarıdan okutulan rfid diş kapi ile birlikte iç kapiyida açıyor.dis kapiya rfid butonu okutulacak sadece diş kapi açılsın iç kapi kapalı kalsın istiyorum. Bahçe kapısı arkasına kabloları bir role tavsiyesi istedim. Binadan otomatige elektrik gelsin ama diş kapıdan içeri kapiya akim kaçmasın istiyorum.

Ekli dosyalar

• 20231107_130908.jpg
    20231107_130908.jpg
    348.3 KB · Görüntüleme: 12
  • 20231107_130920.jpg
    20231107_130920.jpg
    356.6 KB · Görüntüleme: 11
  • 20231107_130927.jpg
    20231107_130927.jpg
    335 KB · Görüntüleme: 10
  • 20231107_130934.jpg
    20231107_130934.jpg
    136.6 KB · Görüntüleme: 11
  • 20231107_130939.jpg
    20231107_130939.jpg
    232.9 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Önceki mesajda arkadaş söylemiş.. *iki kapı bağlantısı ayrlsın"
.. benim sorum şu;
Neden dışardan gelindiğinde bahçe kapısı ile bina kapısının birlikte açılmasını istemiyorsunuz?

Önceki mesajda arkadaş söylemiş.. *iki kapı bağlantısı ayrlsın"
.. benim sorum şu;
Neden dışardan gelindiğinde bahçe kapısı ile bina kapısının birlikte açılmasını istemiyorsunuz?
Diyelim dışarıdan bahçe kapısını açtık tam o anda marketten bisey almanız aklınıza geldi.geri çıktığınızda iç kapı açık kalıyor.arabadan bisey almayi unutuugunuzda geri dondugunuzu düsünun.diyeceksinizki dışarı çıkarken diş kapi kapanıyor. 2 kapi 2 sistem var 2 sinide ayrı ayrı kullanmak istiyoruz.

.. ayarlanan süre sonunda kilitler otomatik olarak kapanmıyor mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri