TEK Limit siviç ileri geri

president

Üye
arkadaşlar bir proje için tek siviç ile motoru ileri ve geri çalıştırmak istiyorum yardım edebilirmisiniz bu konu ile ilgili EKTSde çizdim ileri gidiyor sivici gorunce duruyor tekrar geriye götüremiyorum otomatik olarak

Ekli dosyalar

• 1687a1e1-3a83-468f-b7b7-893c6d020061.jpg
    1687a1e1-3a83-468f-b7b7-893c6d020061.jpg
    228.5 KB · Görüntüleme: 63
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar bir proje için tek siviç ile motoru ileri ve geri çalıştırmak istiyorum yardım edebilirmisiniz bu konu ile ilgili EKTSde çizdim ileri gidiyor sivici gorunce duruyor tekrar geriye götüremiyorum otomatik olarak
Nc olan k1 kontağını iptal edip denermmisin.

denedim çalışıyor bir sıkıntı yok geri gelirken ellemi durduracaksın yoksa geri gelişte de bir stop swich koyman gerekiyor

geri gelişte de aynı siviç üzerinden yapmak istiyorum otomatik ileri ve geri olacak şekilde

Çizmeye calısdım, tek sivic olmuyor, sıvıcden cekıldıgı an diğer yön devreye gırer. Baska seceneklerın varsa belirtirsen bakalım.

HEr rölenin 3 kontaklı olması gerekir yön değişimi için, anhtarla önce yapın veya yine kağıda çizin mantığını anlayın öncelikle. Elk kilitleme için ya kontak sayınızı ya da röle sayısını arttırmalısınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri