Tek Hat Şemaları ve Pano Dizaynı İçin Kaynak ?

trytry

Üye
Merhaba,
Alçak gerilimde tek hat şemaları ve pano dizaynı için kendimi geliştirmek istiyorum fakat internette bulabileceğim faydalı bir kaynak göremiyorum. Panoda basit şeyleri halledebiliyorum yani priz aydınlatma vs. için sigorta , kaçak akım kullanımı gibi şeyler zaten basit. Fakat örnek vermek gerekirse;

Frekans konvertörü, zaman saati , kontaktör, faz koruma rölesi, ya da benim şu an aklıma gelmeyen fakat bunlar kadar basit olmayan pano dizaynı yapanlar var. Sadece pano için konuşmuyorum fakat kaynak bulabilsem deli gibi çalışıp öğrenesim var fakat bu konularda çok kaynak yok. Pano dizaynı , şalt malzemeleri nerede nasıl kullanacagım konusunda kendimi geliştirmek istiyorum , fakat araştırdığımda çok bir şey bulamıyorum. 6 ay kadar tecrübem var elektrik mühendisi olarak, yabancı kaynakları araştırdığımda faydalı şeyler bulmak kolay değil bu alanda , çünkü amerika standartları vs. genelde farklı ya da buldugum kaynaklar aradıgım sorulara cevap vermiyor. Tecrübeli mühendislerimize soruyorum, kendinizi nasıl geliştiriyorsunuz, illa yıllarımızı sektöre verip mi geliştirmemiz lazım, bu öğrenme sürecini nasıl hızlandırırım ? Yabancı yerli kaynak tavsiyeleriniz varsa çok memnun olurum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri