Tek butonla start stop hakkında

truvadc

Üye
Bir butonla star stop yapabilecek varmı.

Aynen dolmuş kapısı gibi. Butona bir basa-

caksın çalışacak, ikinici kez basacaksın

duracak ve bu böyle devam edecek.

Klasik kumanda ile yapılacak. kontaktör ve

zaman rolesinde sınırlama yok.

bu soru çoktan bayatladı site ararsan bulabilirsin

Zihin jimnastiği için güzelde, darbe akım anahtarı kullanarak daha basıt ve teferruatsız yapsak , kullansak olmuyormu teknolojıden ıstıfade edılse,,

Zihin jimnastiği için güzelde, darbe akım anahtarı kullanarak daha basıt ve teferruatsız yapsak , kullansak olmuyormu teknolojıden ıstıfade edılse,,

Mantıken yapılır da piyasada yapıyorlar mı bilgim yok. 1 buton, 1 kontaktör ve 1 adet de kontaktörün bobinini kontrol edeceğimiz darbe rölesi ile basitçe yapılabilir gibi duruyor.

bana bir role bir buton yeter

artık o kadar teferratuara gerek yok finderin FINDER - 20.23.8.230.0000 - RELAY, STEP, MODULAR, 230VAC rolasi var alın kullanın mutlu olun

bana bir role bir buton yeter

artık o kadar teferratuara gerek yok finderin FINDER - 20.23.8.230.0000 - RELAY, STEP, MODULAR, 230VAC rolasi var alın kullanın mutlu olun

Bahsettiğiniz darbe rölesi tek faz ve max 16 Ampere kadar dayanıyor. Atıyorum 3 fazlı bir motoru sürmek isterseniz kontaktör kullanmanız gerekir. Darbe rölesi ile de kontaktörün bobin uçları anahtarlaması yapılır.

http://tr.farnell.com/finder/20-23-8-230-0000/relay-step-modular-230vac/dp/1169291

bahsettiğiniz darbe rölesi tek faz ve max 16 ampere kadar dayanıyor. Atıyorum 3 fazlı bir motoru sürmek isterseniz kontaktör kullanmanız gerekir. Darbe rölesi ile de kontaktörün bobin uçları anahtarlaması yapılır.

20.23.8.230.0000 - FINDER - RELAY, STEP, MODULAR, 230VAC | Farnell Turkiye

elbette kontaktör kullanılacak ben roleyi sadace kumanda için kullanılmasını önerdim
aklınızda olsun hiç bir motoru hangi güçte olursa olsun roleden sürmeyin

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri