TEDAŞ Trafo Şartnamesi ( önemli maddeler)

Merhaba. Tedaş'ın trafolarla, beton köşk ile modüler hücreler ile ilgili şartnameleri mevcut. Fakat uygulamada Tedaş'a kamu projelerinde trafo devri yapmış arkadaşlarımız var mı? Çünkü hangi maddeler önemli.. Tedaş özellikle nelere dikkat ediyor? Mesela trafonun AG bölümünde yanlıs hatırlamıyorsam dikili tip sigorta koyduruyor. Beton köşkün etrafına tel çit istiyor. Hücreler ring hattını ekliyor vs.. Sizinde ekleyebileceğiniz maddeler var mı ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evet ben bu işlerle ilgileniyorum. Yer devri istek yer için talep ettiğiniz gücü edaş yatırım kapsamında vermiş ise TEDAŞ’a devredilir. Yer devri yapabilmeniz için öncelikle yer. Tespiti yapmanız gerekli ilgili edaş ile. Ag pano da evet dsya istiyorlar genel olarak ama artık marka şartnamesi olduğu için Tedaş ın marka listesinde bulunan pano firmasına tmş li de imal ettirebilirsiniz. Yer devri geçici kabul yapılmadan yapılması gereken aşamadır. Ring durumu ise istek yere bağlı evet genel olarak ringe dahil ediyorlar kabloya ek yapılarak veya tm de boş hücre yeri varsa hücre ekletiyor başka sorunuz varsa. Sorabilirsiniz ben genel bi özet yaptım.

Evet ben bu işlerle ilgileniyorum. Yer devri istek yer için talep ettiğiniz gücü edaş yatırım kapsamında vermiş ise TEDAŞ’a devredilir. Yer devri yapabilmeniz için öncelikle yer. Tespiti yapmanız gerekli ilgili edaş ile. Ag pano da evet dsya istiyorlar genel olarak ama artık marka şartnamesi olduğu için Tedaş ın marka listesinde bulunan pano firmasına tmş li de imal ettirebilirsiniz. Yer devri geçici kabul yapılmadan yapılması gereken aşamadır. Ring durumu ise istek yere bağlı evet genel olarak ringe dahil ediyorlar kabloya ek yapılarak veya tm de boş hücre yeri varsa hücre ekletiyor başka sorunuz varsa. Sorabilirsiniz ben genel bi özet yaptım.

Dediğiniz gibi 1 mt Boş hücre yeride istiyorlar haklısınız. Beton köşkün etrafına tel çit istiyorlar sanırım. Peki sayacı 1600 kva gibi güçlerde trafonun AG pano bölümüne mi yoksa og ölçü hücresine mi isterler? Son olarak trafo ag bölümünde ne tarz şalt malzemeleri istiyorlar ( örnek; sigorta, tms, vs )

Cevaplarsanız sevinirim ustad

Sorularınız baya uzunnumara mı vereyim siZe arayın ne sorunuz varsa cevap veririm5454583274

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri