TDA 7377 amfi devresi kapanma sorunu

Merhaba

Resimdeki devreyi kurdum buna ek olarak enerji girişine 16volt 3300 uf kondansatör ve ses girişinin ortak ucunu eksi ye bağladım nedeni ise bu şekilde ses çok daha net.
Devre düzgün çalışıyor. Netlik ve bass ı tatmin edici. Tek sorunu sesi yükselttiğimde ses birden gidiyor ama güç kaynağından hala enerji alıyor. Göstergeden görebiliyorum. Tekrar çalıştırmak için enerjiyi kesip tekrar bağlamam gerekiyor.
15870410600378778931968102076652.jpg

Bu sorunu nasıl çözebilirim teşekkürler...
images (1).jpeg

Entegrenin içinde kısa devre koruması varsa devreye giriyor olabilir mi?
Bağladığınız hoparlörün özellikleri nedir?
Besleme özelliğiniz nedir?
Projeboard da bu gibi güç çeken devreleri kurmak çok mantıklı değil. Temassızlık sorunuda olabilir.

Entegrenin içinde kısa devre koruması varsa devreye giriyor olabilir mi?
Bağladığınız hoparlörün özellikleri nedir?
Besleme özelliğiniz nedir?
Projeboard da bu gibi güç çeken devreleri kurmak çok mantıklı değil. Temassızlık sorunuda olabilir.
Enerji kaynağını lityum pil olarak değiştirdim devreyide delikli pertinaks üzerine tekrar kurdum sorun çok nadir oluyor ama oda sorun değil.
Sesi yüksek bir şarkıda son ses açınca aynı sorun devam ediyor ama heralde hoparlör patlak zaten son seste hoparlör cızırdıyor o kadar yükseğe almıyorum.
Sorunu çözememiş olsamda bu şekilde kullanabilirim .
İlgin için teşekkürler...

Besleme akımınız nedir, ve ince kablo kullanmayın.

Sizin verdiğiniz vasat, yani 2 saatlik ücretle 8 saat çalışır mısınız? Hakettiğini vermelisiniz max. çekilecek kadar besleyin ki açtığınızda kapanmasın ayrıca kablo hakkında söylediğimi kulak ardı etmeyin.

Sizin verdiğiniz vasat, yani 2 saatlik ücretle 8 saat çalışır mısınız? Hakettiğini vermelisiniz max. çekilecek kadar besleyin ki açtığınızda kapanmasın ayrıca kablo hakkında söylediğimi kulak ardı etmeyin.
Ben zaten fazlasıyla verdim devre o kadar çekiyor fazlasını almıyor şuan devrede 3s lityum iyon pil bağlı 12 voltta ortalama 20 amper veriyor piller(6 pili 2şer şekilde birleştirdim). Ama devre dediğim gibi 1.5 amperi anca alıyor bunu ise ampermetre ile ölçtüm.

Yinede teşekkürler ilgin için

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri