tda 7240

canermetin

Üye
tda 7240 entegresi ile bir amfi yapmak istiyorum. kendi gücü 20w sanırım benim içi yeterli. uygulaması yapılmış bir devre konusunda yardımcı olursanız sevinirim. bir bas tiz ve ses ayarı yapabileceğim bir devre ekleyebilirmiyim ?

Cevabınız için teşekkür ederim. Baskı devresi falan olan bir proje olursa benim için daha iyi olur tecübem hiç yok desem yeri var. 12v ile direk beslenebiliyormuş hem ev hem arabada kullanılabilir olduğu için.

TDA 1554 ü düşündünüzmü 2x18w 12v

Biraz araştırdım da 7240 oto teyplerinin amfilerinde de kullanıyormuş tercih etmem de oda etkili oldu kaliteli bir ses alırım diye ama 1554 olur. Pek hakim değilim konuya o yüzden siz beni yönlendirin.

tda7240 u denemedim bilmiyorum ama tda1554 yapımı oldukça kolay ve bolca bulunun bir entegre.Sitede hazırlamış olduğum bir baskı devresi vardı.

Bir tavsiye, datasheet lerdeki test devreleri bazen problemli oluyor, denemiş devreleri yapmanızda da fayda var. . . bir vumetre devresi yyaptım, data sheete göre yapınca çalışmadı, düzenlenmiş halini buldum yaptım çalıştı. böyle bir çok devrenin de yanlış olduğunu, hataları bulanları gördüm... sağlıcakla...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri