Tb6600 sebepsiz yere calışmamaya başladı

nanit

Üye
Arkadaslar tb6600 kartini pic ile surerek kendime bi otomasyin sistemi yapiyorum aldigim tb6600 dun calisirken bugun hiçbir şekilde çalışmıyor alali daha 1 hafta oldu motorda ne titreşim var nede ısınma motor kartida ısınmıyor sadece zamanla sıcaklığı artıyor bir çok farklı kaynaktan pwm sinyali gönderdim yine olmadı ilk defa kullanıyorum bu motor kartını sizce sorun nedir tb6560 takınca sisteme sıkıntısız çalışıyor

pwm mi ??
sürücülerin diretion step ve enable pinleri olur o şekilde hız yön adım kontrolü yapılır

patlamış olma ihtimali ?:eek::eek:
sogutucuyu çıkartıp inceledim patlasa bu renk değişimi yada bir koku olurdu üstünde yok hicbiri motoru kilitliyor ama dönmüyor
pwm mi ??
sürücülerin diretion step ve enable pinleri olur o şekilde hız yön adım kontrolü yapılır
clk kısmına belli sayıda kare dalga göndererek sürüyorum bunda yalnış olan ne

tamam da bu bahsettiğim pinlere de eş zamanlı sinyal yolluyorsunuz değil mi ?

tamam da bu bahsettiğim pinlere de eş zamanlı sinyal yolluyorsunuz değil mi ?
eş zamanlı derken ?! enable boşta bırakıyorum clk'a kare dalga gönderiyorum ters yöne dönmesi için cwye sinyal verirken clka kare dalga gönderiyorum kare dalga 1khz frekansında

sürücünün çalışması için enable ucuna artı veya eksi verilmesi gerekir (datasheet e göre)
yoksa sürücünüz çalışmaz ki

sürücünün çalışması için enable ucuna artı veya eksi verilmesi gerekir (datasheet e göre)
yoksa sürücünüz çalışmaz ki
enable pinini boş bıraktıgımda ilk başta çalışıyordu ama sonra birden çalışmamaya başladı

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri