Tav Fırın Kontrolü

redbullife

Üye
Selamlar..
Elimde 3 adet 1000 derecelik tav fırını mevcut.Bu fırınları 1 adet dtc1000r ve 2 adet dtc2000r ile HMI üzerinden ayrı ayrı kontrol ediyorum.
Fırın start aldığında istenilen sıcaklığa ulaşana kadar tam güç çalışıyor.Sıcaklığa ulaşan fırını operatör tav süresi sonunda kendi kapatıyor.
Benim yapmak istediğim bu fırınlar istenilen sıcaklığa ulaştığında tavlama süresi sonunda otomatik stop ettirmek.
1.adım: İstenilen sıcaklığa fırın tam güç çıkacak
2.adım: İstenilen sıcaklığa ulaştığında tımer başlayacak ayarlanan süre sonunda fırın stop edecek.
3 fırın bağımsız olarak çalıştırılacak.Tımer da hem saat hem de dakika olarak ayarlanmalı HMI dan kalan zaman da saymalı..

Elimde 14SS2-DTC1000R (1 adet)-DTC2000R (2 adet)-DOP107 HMI
Ekte ki dosyada plc program ve hmı dosyaları bulunmakta.Bir yerlerde hata yapıyorum bi'bakıp yardım ederseniz sevinirim.
Tımer de saat olarak yapıyorum ama dakika bir türlü beceremedim..

Ekli dosyalar

• TAV FIRIN.rar
    43.4 KB · Görüntüleme: 15
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
DTC1000 ve DTC2000 lerin PV ve SV değerlerini eşitlediğimde tımer çalışıyor.
Tımer dakika olarak ayarlanabilir mi?
Örneğin 120 dk veya 30 dakika olarak
Hour komutu ile saat olarak yaptım ama fırınlar bazen dakika olarak da çalışacak ..

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,909
Son üye
T_K

Yeni konular

Geri