tansiyon aleti tamirinden anlayan var mı?

Pilleri değiştirdinmi belki motor çalışmaya başlayınca gerilim düşümünden donup kalıyordur. Donup kaldığında çip besleme voltajını ölç. Gerilimde bir düşme varmı
Pilleri kullanmiyorum :) Pil girisi kablolarindan 6 volt verdim ayarli guc kaynagi ile.. Fakat chip beslemesi 3.3 volt'ta herhangi dusme olmuyor. Ayrica en son motorunu da cikarmistim uzerinden. Yine goruntu gelmedi. :) pek anladigim bir devre karti degil.. eve gidince tekrar ugrasacagim. Su anda isyerindeyim. Iki tane arizali arduino mega 2560 kartindan rezonatorlerini söktüm. Tahminimce 16 megahertz bunlar. :) eve gidince deneyecegim. Bir sikinti var belki de cok basit! Ama anlamiyorum iste. :( ben belki tansiyon aleti surekli tamirini yapmis biri vardir, nokta atisi yapar diye dedim! Veya tansiyon aleti tamir edenler, suraya suraya bak, olmazsa suna suna bak gibi vs.. Cok tesekkur ederim. Eve gidince tekrar bakacagim artik. Olmazsa cöp! :)

iyide ta baştan okumuştum zaten. ben tamir ediyorumda yazdım senin sonuç ne oldu yazmamışsın ?..

Tansiyon aleti calisti arkadaslar.
Konuyu takip eden, ilgilenen arkadaslara
ayri ayri tesekkur ediyorum. :)
Sonucu yaziyorum:
1) rezonator kristali degistirdim, arduino'dan ayni sekli olan kristali lehimledim.
Ne buldugum şemalarda ne de kartin uzerinde rezonator kristalin frekansi yazmiyordu!
islemci chip'in datasheetini indirdim, orada 16 mhz ve 32,768 khz kristallerden bahsediyordu.
O kristalin 16 mhz olduguna kanaat getirdim.
Ve arduino kartindan cikardigim 16 mhz kristali lehimledim. :)
2) kristali lehimledikten sonra test amacli calistirdim ekrana goruntu gelmisti.
Ancak birsey dikkatimi cekti henuz sicak olan kart calisti soguyunca denedim yine calismadi. :)
3) bu durumda hemen her karta uyguladigim gibi, islemci chipin dort tarfinda butun bacaklarina lehim gectim.
Sonuc: su anda cok guzel calisiyor. :)
Kalibrasyonla ilgili herhangi sikinti yok, bu arizanin kalibrasyonu etkilemesi ile alakasi bile yok.
Evde iki adet daha tansiyon aleti vardi, bizzat kendi tansiyonumu olcup sonucu resim olarak da ekliyorum. :)
Yani, ne lcd'den, ne lcd'nin iletkeninden, ne pillerden, ne basinc sensorunden kaynakli bir arizasi vardi. Sadece islemci bacaklarinda temassizlik ve kristalin zamanla zayiflamis olmasi..

Ekli dosyalar

• 20170702_121836.jpg
    20170702_121836.jpg
    418.1 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
güle güle kullanın, çok geçmiş olsun.

Selamunaleyküm braun marka tansiyon aleti koşa taktiğin zaman tam sıkamıyor ve error veriyo sebebi ne olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri