Tamburdaki delik kapanırmı

vecivicivokke

Yönetici
Yönetici
Yönetici
arkadaşlar merhaba resimdeki çukuru kapatmamız mümkünmü? anlaşılan makine susuz kalmış rezistans yakmış

Ekli dosyalar

huh

Katılımcı Üye
Kapansada kesin su sızdırır.

Delikten bakınca yeni bir kazan görünüyor.

kral kobra

Profesyonel Üye
Kullanıcı hatası olmayacak bir durum bu. Garantiden çıkmış olsa bile Firma tüm masrafı karşılaması gerekir. Ama siz beklemeden kazanı yere indirmişsiniz o yüzden işiniz zor. Kazanın değişmesi şart.

Konu Sah
vecivicivokke

vecivicivokke

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Kullanıcı hatası olmayacak bir durum bu. Garantiden çıkmış olsa bile Firma tüm masrafı karşılaması gerekir. Ama siz beklemeden kazanı yere indirmişsiniz o yüzden işiniz zor. Kazanın değişmesi şart.
makineyi yan yatırdım dostum kazanı sökmedim zaten deliği görünce tansiyonum düştü. firmayı zorlasam çıkarmı bişey diyorsun 6 yıllık makine

arkaplan

Profesyonel Üye

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Geçmiş olsun, su almadığından program baslamayip reziztansin da devreye hiç girmemesi gerekirdi. Maalesef firmayla temasa geçmeniz bir şey kazandirmaz diye düşünüyorum, bilindiği gibi bakanlığın firmalara şart koyduğu süre 2 yıldır.

Konu Sah
vecivicivokke

vecivicivokke

Yönetici
Yönetici
Yönetici
ısınma aşamasında su bir şekilde boşalmış anlaşılan kazan içinde suyu gören güvenlik ekipmanı yokmu peki

kral kobra

Profesyonel Üye
Kullanım hatasından kaynaklanmayan üretim hatası olan yangın çıkarma tehlikesi bulunan bu tipte bir çok arızada arçelik/beko firması tüm masraflarını karşıladı. Tamamen yanan eski makinede ise en düşük yeni modelle değişim yapıldı. (1,5 yıl yetkili serviste çalıştım.)
Önce firmanın müşteri temsilcisi ile iletişime geçin netice alamazsanız bulundugunuz ilin tüketici hakem heyetinden mutlaka lehinize sonuç çıkacaktır !

el_emek

Üye
ısınma aşamasında su bir şekilde boşalmış anlaşılan kazan içinde suyu gören güvenlik ekipmanı yokmu peki
presostat denilen bir aparat bu işi yapıyor. kazana yeterli su dolduğunda presostat içindeki kontaklar yer değiştirerek makineye yol veriyor. sorun bundan kaynaklamış olabilir.
bir de şu var benim eski makinenin kılavuzunda tahliye hortumunun yıkama sırasında mutlaka makinenin arkasındaki kelepçeye takılı olması gerektiği yazıyor. bu hortum bir şekilde aşağıya düşmüşse bu sebepten su kendiliğinden boşalmış olabilir. ama bu durumda presostatın devreye girip makinenin normal çalışmayı durdurup arızaya geçmesi gerekirdi..
eski makinelerde durum böyle. yeni modellerde durum nedir bilmiyorum.
15 yıllık bir makinenin kullanıcısı olarak cevapladım.

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,063
Kullanıcılar
390,590
Son üye
MrRaven

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler