TAHRİK SİSTEMİ ( Yürüyen merdiven,asansor )

merhaba.. yürüyen merdivenlerde tahrik istasyonu varmıs.. asansorlerdede tahrik sistemini duyuyorum.. Bu tahrik nedir ? bu sistemi bilen var mı ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
O tercümeleri yapanlar,elektrik mili tabirini de " kavak ağacı " diye tercüme ediyorlar.

merhaba.. yürüyen merdivenlerde tahrik istasyonu varmıs.. asansorlerdede tahrik sistemini duyuyorum.. Bu tahrik nedir ? bu sistemi bilen var mı ?

''Tahrik'' teknik anlamda tork uygulayarak döndürme manasına gelir.

Teknik anlamda örnek verecek olursak, ''Elektrik motoru ile döndürülen santrifüj pompa'' denmez ''Elektrik motoru tahrikli santrifüj pompa'' denir.

Yürüyen merdivende iki adet istasyon bulunur. Biri ''tahrik istasyonu'' diğeri ''dönüş istasyonu'' dur. İstasyon olarak adlandırılmasını yürüyen merdivene bir noktadan bindiğimizde diğer noktaya ulaşmadan inemeyecek olmamıza bağlıyorum. (Trenlerdeki gibi)

Saygılar....

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri