Tablaya parçayı bağlama

Bugün düşündüm de hayatta yapıştırarak kullandığımız kalıcı olarak kalan hiçbir şey yok. Onca japon, uğu, silikon vs... hepsi çöpe gitmiş. Evde, atolyede yapıştırılıp kullanılmaya devam edilebilmiş hiçbir zamazingo yok. Sanırım yapıştırmadan vazgeçip başka bir çözüm üretmeliyim.

Delrin iptal. Böyle kaygan bir malzeme olamaz. Onca yapıştırıcı denedim ne yaparsam yapayım yapışmadı. Eğe gibi bir lamayı monte edecek delrinde kalmadığından bugün bütün parçaları sert kayın ağacından tekrar yaptım. Yüksekliği 5 cm'e çıkarttım. Fena olmadı. Fakat bu sefer pnomatiklerin girişindeki m5 plastik dirseklerden birini kırdım. Karaköy yolu gözüktü. Keşke sanayiye yakın otursaydım.

Parçayı sıkacak yüzeyleri tırtıklı yaparsan daha iyi sıkabilir. Birde İşlemeleri X doğrultusunda değil. Y doğrultusunda yaparsan kayma minimum olur.

vakum potu kullan iki adet pinömatiklede bir profil kaldırıp gönyeleme işlemi yapki her defasında sıfırın bozulmasın. Havalı vakum üreteçler var schmalzde bulunmakta bi tane alsan yeter. Vakum pompası yerine 2 adet pota bir adet vakum üreteç yetecektir. Ancak fazla hava harcar.

Aşağıdaki clampa ihtiyacım var. Bir türlü bulamadım. Karaköy'de veya istanbulda nerede bulabilirim. (otomatik yükseklik ayarı var). Taa gittim konya'da buldum. Konya'da varsa istanbul'da da olması lazım. Ama bulamadım.

41w5OxMCDuL.jpg

https://www.amazon.com/gp/product/B0057PUL52/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3IIAQI7D99KH7

CNC için değil, gönye testere küçük parçaları bağlarken kullanacağım.

Sanayide hırdavatçılarda bulunur. En azından Ankara'dakilerde bulunuyor.

:) İstanbul'da bulamadım.(arkası yaylı) Satıcılar "ondan bizde yok" deyip şutluyor. İstanbul'daki bessey türkiye distürübütörü reis makinaya bile sordum. Katalog'da yoksa bizde de yoktur dedi.

Yanılmıyorsam İstanbul'da @Mahmut Erdoğan hoca kullanıyor bunlardan. Haberi alınca nereden aldığını yazar.

Ben de hatırladım onun mesajını. O da kukametten almış. Konya'da. Bugün de aradım aradım açan yok. Çalışmıyorlar herhalde.. Pazartesine kaldı herhalde. İnşallah 70'liği vardır onlarda..

Aşağıdaki clampa ihtiyacım var. Bir türlü bulamadım. Karaköy'de veya istanbulda nerede bulabilirim. (otomatik yükseklik ayarı var). Taa gittim konya'da buldum. Konya'da varsa istanbul'da da olması lazım. Ama bulamadım.

41w5OxMCDuL.jpg

https://www.amazon.com/gp/product/B0057PUL52/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3IIAQI7D99KH7

CNC için değil, gönye testere küçük parçaları bağlarken kullanacağım.

İstanbulda bulamazsan başka hiç bi yerde bulamazsın abi :D

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri