Tüplü Televizyon

Arkadaşlar evde phılıps marka tüplü bir televizyon var dün sabah televizyonda görüntü yoktu ama kumandayla işlem yaptığımda tvnin üstündeki alıcı çalısıyor ancak tvde ne ses var ne görüntü dün aksam taktım fise sans eseri çalıstı tv normal sekilde. Sabah kalktım açtım tekrar tvde ne ses var ne görüntü ama kumandayla islem yapınca tvnin üstündeki alcı çalısıyor sorun nedir acba.BEnim müdehale edebilecğim bir şeymi Not:ev aletlerinden çok fazla anlamam;)

Arkadaşlar evde phılıps marka tüplü bir televizyon var dün sabah televizyonda görüntü yoktu ama kumandayla işlem yaptığımda tvnin üstündeki alıcı çalısıyor ancak tvde ne ses var ne görüntü dün aksam taktım fise sans eseri çalıstı tv normal sekilde. Sabah kalktım açtım tekrar tvde ne ses var ne görüntü ama kumandayla islem yapınca tvnin üstündeki alcı çalısıyor sorun nedir acba.BEnim müdehale edebilecğim bir şeymi Not:ev aletlerinden çok fazla anlamam;)

çok emin olmamakla beraber,tv nin besleme devresindeki kondansatörlerin kurumuş olma ihtimali yüksek.tüm kondansatörleri değiştirmenizi tavsiye ederim,bu şekilde çalıştırmayın.kolay gelsin.

çok emin olmamakla beraber,tv nin besleme devresindeki kondansatörlerin kurumuş olma ihtimali yüksek.tüm kondansatörleri değiştirmenizi tavsiye ederim,bu şekilde çalıştırmayın.kolay gelsin.

Tesekkur ederim en kısa zamanda yapacagım ancak ben ögrencıyim elimde sadece basit bir havya var bu havya tv ye müdahele etmeye yeterlimi yoksa prof havyalar mi gerekli

besleme kartı tamiri için çok profesyonel bir havya ya ihtiyacınız yok.önemli olan zarar vermeden söküp takabilmektir.blok kondansatöre dikkat edin, deşarj etmeden çalışma yapmayın.düzgün ve temiz lehim yapmaya çalışın.kolay gelsin.

teşekkür ederim ancak desarj islemini nasıl gerçeklestireceğim.Kondansatörlerin bacaklarını birbirine kısa devre ederik mi Blok kondansatör derken neyden bahsettiniz dikkat edin derken neyi kastettiniz. Teşekkürler

Son düzenleme:
teşekkür ederim ancak desarj islemini nasıl gerçeklestireceğim.Kondansatörlerin bacaklarını birbirine kısa devre ederik mi Blok kondansatör derken neyden bahsettiniz dikkat edin derken neyi kastettiniz. Teşekkürler

kesinlikle kısa devre ederek boşaltmayın,zarar verebilirsiniz.en sağlıklı yolu 100 ohm 5w taş direnç ile veya 100w normal ampul kullanarak blok kondansatörü boşaltabilirsiniz.besleme kartı üzerinde silindir şeklinde,siyah,100mf 400v yazan kondansatördür.üzerinde 300v enerji depolar,çarpılma veya diğer yarı iletkenleri bozma ihtimali yüksektir.dolayısıyla blok boşaltılmadan tamir etmek pek sağlıklı değil.

Tesekkur ederim deneyecegim ancak boşaltmam gereken sadece blok kondansatörmü yoksa karttaki bütün kondansatörlerimi bosaltmaliyim desarj isleminden sonra dikkat etmem gereken noktalari belirtirsen sevinirim benim bölümüm lise de endüstriyel bakim onarim idi ev aletleri hakkinda hic bilgım yok.Tesekkurler.

soğuk lehim varmı bir kontrol et.

Tesekkurler televızyona herhangi bir işlem yapmadım.su an sorunsuz calısıyor bır daha sorun olursa önerilerinizi deneyeceğim

arkadaşlar arçelik 70 ekran tüplü televizyonum var. renk ayarları bozuldu gibi.görüntüde sorun yok.ama renkler tam değil.sanki birazda ışığı azalmış gibi.ışık ayarını açmayı denedim bu seferse yazılar tam okunmuyor.yardımcı olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri