Suriyede 180V 220V dönüştürmek

Kadir1975

Üye
Arkadaşlar Suriyede görev yapmakta olan askerlerimize yardım etmek istiyorum..180 v gelen Şebeke voltajını 220v dönüştürmek istiyorlar birliğin toplam gücü 17kw civarında“klima,çamaşır mak.,buzdolabı,bilgisayar ve tv” konu hakkında jeneratör harici ne yapılabilir yardımlarınızı bekliyorum..yardımcı olan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
180V giriş primer, 220V çıkışlı( sekonder ) yükseltici trafo yaklaşık gücü 20KVA yeterli olabilir. Ancak bu değerlerde piyasada var mıdır ? Bilemiyorum.

Bu platformda yeniyim, belki piyasada olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olan arkadaşlar konuyu burada görüp yanıt verebilirler umarım

Trafo yerine uygun voltaj aralığını regule edebilecek bir regulator kullanmak daha mantikli olabilir.

Giris gerilimi değişiklik gösteriyorsa yani belirttiğiniz 180 volt sabit ise trafo işinizi görür ama zaman zaman bu voltaj 200 volt 180 volt gibi değişken ise o zaman geniş aralıklı regulator daha mantikli.

Regulatorler de servo ve elektronik tipleri var. Iyi araştırmak lazım.

suriyede 185V sabitmiş
piyasada bu güçte bir trafo varmıdır onu bilmiyorum ve fiyatı nedir tabiki

Özel siparişle ,185 / 220 25kva trifaze trafo sardırılması gerekir.185 volt standart gerilim değil.Bunun doğruluğunun tahkik edilmesi gerekir.Suriyede gerilim 220/380
görünüyor.Eğer öyle ise,gerilim düşümü
sözkonusudur.O durumda da,trafo yerine
statik regülatör kullanmak gerekir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular