Su tankı pompası

Bir tankımız var tankı dolduran 3kw lık 1 motorumuz var tank dolduğu zaman motor duracak tankın dolmasıyla birlikte tankın dolduğunu gösteren bir lamba yanacak ve ikinci bir motor tankın içindeki suyu havuza basacak tankta su olmadığı zaman ikinci motor çalışmayacak tank ful suyla dolduğu zaman ikinci motor çalışacak tankın içindeki suyun bittiğini gösteren bir lamba yanacak
Değerli ustalarım ve hocalarım şema için yardımcı olursanız sevinirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Soruları taksit taksit soruyorsun ;). Tankın üstüne hem kapalı hem de açık kontakları olan şamandıra ( çift yollu buton gibi kontakları olacak ) koy. Şamandıranın kapalı kontaklarına tankı suyla dolduran motoru, açık kontaklarına da suyu havuza basacak motoru bağla . Bundan sonra sinyal lambalarını bağlamak da sana kalsın.

Teşekkür ederim kral adamsınız size daha hızlı nereden ulaşabilirim

armut piş ... bu kadar hazırcı olmayın

çok yeni bir olay anlatayım.
staj için gönderilen öğrenci kardeşime 2 soru sormuştum o soruya göre kabul edilecekti ama olmadı.

yöneltiğim sorular ?
soru 1= 3 fazlı bir asekron motorun devir yönünü nasıl değiştiririz ?
cevap =......... yok tabiki savunma (abi onları öğretmediler )

peki dedim daha basit sorayım
soru 2= trifaze sistemde fazlar arası kaç volttur? ve monofaze sistemde kaç volttur?
cevap malesef aynı..

staj için gönderilen öğrenci kardeşime 2 soru sormuştum o soruya göre kabul edilecekti ama olmadı.

yöneltiğim sorular ?

soru 2= trifaze sistemde fazlar arası kaç volttur? ve monofaze sistemde kaç volttur?
cevap malesef aynı..
Okul hiç bir şeydir diyemem, diplomasız olmuyor. Fakat iş sahada öğrenilir. Siz de en azından bunları öğreterek topluma katkı yapabilirdiniz. Birini kaybetmek kolaydır, kazanmak zordur!
Hocamızın, "mezun olduğunuzda gideceğiniz fabrikadaki işçinin sizden çok daha olaya hakim ve bilgili olduğunu unutmayın, mühendisim diye havalara girmeyin" tembihini hiç unutmadım.

Okul hiç bir şeydir diyemem, diplomasız olmuyor. Fakat iş sahada öğrenilir. Siz de en azından bunları öğreterek topluma katkı yapabilirdiniz. Birini kaybetmek kolaydır, kazanmak zordur!
Hocamızın, "mezun olduğunuzda gideceğiniz fabrikadaki işçinin sizden çok daha olaya hakim ve bilgili olduğunu unutmayın, mühendisim diye havalara girmeyin" tembihini hiç unutmadım.

Kavun, karpuzun iyisini almak için bile türlü türlü yontemler deneyen bi milletiz. Sanayide "eti senin kemiği benim" turu yaklaşımlarının da oldukça azaldığını gozlemliyorum. En azından profesyonel işletmelerin genel tavrı bu minvalde. Meslek lisesini bitirmiş yeni bi mezun veya iş arayan bi elektrik teknisyeni en azından yukarıdaki sorulara cevap verebilmeli. İşveren teorisi olmayan adama niye yatırım yapsın, niye riske girsin, niye zaman kaybetsinki?! Ise girmek isteyen de isi almak istemeli. Kimse bulunmaz hint kumaşı değil işveren hic vakit kaybetmez hemen diğer adayları değerlendirmeye baslar.

yöneltiğim sorular ?

cevap malesef aynı..

ma o konuya daha gelmemişler ne yapsınlar:):):):)

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri