su pompası seçimi

dvttrms

Üye
merhaba arkadaşlar;
öncelikle herkese keyifli forumlar dilerim forumda yeniyim su pompası arayışında iken bu siteye rastladım ve son derece faydalı bilgilerin ve gayet güzel bir bilgi alışverişinin olduğunu gördüm konu ile ilgili sitede kısa bir araştırma yaptım ayrıca teknik konularda çokta fazla bilgi sahibi olduğumu söyleyemem bu sebepten dolayı sizlerin bilgisine başvurma ihtiyacı duydum kısaca size durumu ve ihtiyacı özetleyeyim;
ahırımızda hayvan sulamada kullanılmak üzere 20 mt lik bir su kuyusu açtırdık su seviyesi şu an için 10 mt civarında fakat zaman zaman değişkenlik gösterecektir bundan dolayı suyu 20 mtden çekilecek gibi düşünüyoruz su 2 metre yüksekliğindeki tanklara dolacak
sorularım şunlar;
1.dalgıç pompa mı santrifüjlü pompa mı uygun? pompa tipi ve buna bağlı olarak marka model tavsiyeniz var mı?
2.eğer ki dalgıç pompa kullanılırsa musluk sistemi (sanırım adı hidrofor) uygulanabilir mi?

hocam jet pompayı araştırdım biraz dediğiniz gibi 9 mt altında emiş yapmıyor sanırım ince uzun tip dalgıç pompalardan almamız gerekecek

Jet pompa 9 metre altı için diye biliyorum.9
metreye kadar olan santrifül olmalı.

Jet pompa diye bilinenler piyasada 2 tip bulunuyor, biri normal tip diğeri derin kuyu tipi. Bunları hortum bağlantılarından ayırt etmeniz mümkündür. Normal tipte olan jet pompalar 9 metreden emiş yapabilir, diğerlerinde 45 metreye kadar olanlar mevcut. Standart dip klapeli santrifüj pompalar 6 metreden emiş yapabilmektedir.

bi ara bu tip bir iş yapmıştık.Araştırıp dönecem.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri