Su basma sensörü

selamlar oncelikle selenoit valfe ihtiyac oldugunu sanmıyorum zaten enerjiyi kestiginde su basan pompalarının hepsi duracagından ihtiyac degil bence enerjiyide sistemin beslemesini termik manyetik salterle yaparsın termik manyetik salteri actırma boboinli olusun bobini uclarınıda su seviye rolesinden gecir buna baklı olarak uyarı icin sirende koya bilirsin ve yine bu sisteme baglı termik manyetik salterin girisinden aldıgın enerji ile tahliye motorunu calıstırısın en ucuz yolu bu bence devrenin semasını cizip gonderiridim ama nasıl resim ekliycem bilmiyorum saygılar kolay gelsin

teşekkürler arkadaşlar.Ama valf kullanmam lazım.Çünkü boruda patlayabilir.şehir şebekesindeki basınç sürekli artıyor ve azalıyor.Yaptığım iş libyada.Su borusu patladı ve patlama riskide her an olabilir.mekanik olarak boruların değiştirilmesi gerekiyor.basınç düşürücü konulması gerekiyor ama bunun için hiç zamanımız yok.Çünkü yaptığımız yer kaddafinin oğlunun sarayı ve adam saraya yerleşti.Bir problem çıktığında bile içeri zor giriyoruz.Ben şöyle birşey düşündüm.12 volt çıkış veren bir su basma sensörü buldum.bunun ile valfi kapatıcam ve suyun kesilmesini sağlıyıcam.12 v dc bir röle kullanarakta bunu sensörün çıkışına bağlıyıcam ve röle ilede kontaktörün açılıp kapanmasını sağlıyıcam.kontaktörüde termik manyerik şalterin çıkışına bağlıyıcam.yalnız burada bir sorun var kafamda.Benim termik manyetik şalterim 125 A değerinde.Nasıl bir kontaktör kullanmalıyım.bağlantı konusunda sıkıntılarım var.Bununla ilgili çizim gönderebilirmisiniz acaba?teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri