STRING Data Tipi

Merhaba bir sorun görünmüyor fakat türkçe karakter kullanmamaya özen gösterin. Ayrıca data uzunluğunu birebir yapıp deneyin brde
Ayrıca atadığınız adresleri kontrol edin. Mesela yeşil yazı D0 ise Sarı D20 falan olsun arası açık olsun. Birbirine giriyo olabilir.
Yazılar için memory adreslerden atama yapmadım şimdilik online olarak plc içerisine ben yazıyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Herbir karakter 2word alan kapsadığı için Yeşil 5 karakter 10Wordl luk alan ayırmalısınız. Bunun gibi hesaplayıp yapın.

Herbir karakter 2word alan kapsadığı için Yeşil 5 karakter 10Wordl luk alan ayırmalısınız. Bunun gibi hesaplayıp yapın.
Karakter girmeyi HMI üzerinden yapıp memory adresmi atayayım. Tamam birde buşekilde deneyeyim

@hkn_blt ustam karakter girmeyi hmi uzerine aldım adreslemeleride enaz 20 farkla yaptim hatta string boylarını 20,40,256 gibi farklı olarakta denedim aynı da yaptım ama maalesef yine aynı sorun var.
IMG_20181023_132927.jpg
IMG_20181023_132929.jpg
IMG_20181023_132931.jpg
IMG_20181023_132952.jpg

@hkn_blt ustam yardımınınz için teşekkür ederim.
Çözüm yolu string dataya karakter yazmadan önce ClearString bloğunu kullanarak strıng bloğunun içini temizlemek suretiyle sorunu çözdük arkadaşlar.

String Çözüm.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri