Stm32 entegresine stlinkv2 ile bağlanamama (çok kart yaktım yardım)

Altay06

Üye
Merhaba iyi forumlar şimdi elimde bir entegre var yanında 5 adet jumper var en alttaki jumper VDDA ismine bir yere giriyor, swclk ve swdio'nun yerlerini tespit ettim stlinkv2'ye bağlıyorum peki stlinkv2 üzerindeki gnd ve +3,3 volt çıkışlarını nereye bağlayacağımı bulamadım kart yakıp duruyorum acil yardım!

Ekli dosyalar

• KARŞILAŞTIRMA.jpg
    KARŞILAŞTIRMA.jpg
    243.2 KB · Görüntüleme: 26
12. Bacak -
13.bacak +3.3v
Bunları avometre ile takip et soldaki padlerde yerlerini bul. Chipi .en sol en alt bacak 1. Bacak. Zaten nokta var kartta

12. Bacak -
13.bacak +3.3v
Bunları avometre ile takip et soldaki padlerde yerlerini bul. Chipi .en sol en alt bacak 1. Bacak. Zaten nokta var kartta
onlar hangi jupera bagli biliyorum ve bu kart calistigi zaman pilin + ucu en alltaki jumpera bagli pil kontakgindan bunu multimetre ile gorebiliyorum ve o jumperin yolunu izledigimde vdda cikisina bagli kafam cok karisiyor. tekrar ediyorum bu karti calistiran pilin + ucu en alttki jupera bagli pil kontagi ve bu sondaki jumperi multimetreyle bagladigimda kisa devre oluyor

Ekli dosyalar

• 20210222_194023.jpg
    20210222_194023.jpg
    289.5 KB · Görüntüleme: 10
O zaman pil ile çalıştır stlink in sadece ground pinini bağla. Elektrigini pilden alsin

O zaman pil ile çalıştır stlink in sadece ground pinini bağla. Elektrigini pilden alsin
onu denedim ama entegreyi goremedim bilgisayarda en ustteki jumperida gnd bagladigimda goruyor ama program atarken hata veriyor ve stlink 32 utility programi ile baglanmaya calistigimda da hata veriyor program donuyor en ustteki jumperi gndden soktugumde ise hic bir yerde gorunmuyor

En üstteki pad reset olabilir mi. Muhtemelen resetin de bağlanması gerek

En üstteki pad reset olabilir mi. Muhtemelen resetin de bağlanması gerek
en üstteki belirsiz jumperı stlink v2 deki rst pinine bağladım fakat olmadı aynen devam ediyor sorunum ayrıca stlink utility ile bağlanmazken, stm32cube programmer ile hot plug modda bağlanıyor gibi fakat içinde 0 lardan başka bişey görünmüyor ve ayrıca içine program yükleyemiyorum :(

Ekli dosyalar

• stlink utility.jpg
    stlink utility.jpg
    174.9 KB · Görüntüleme: 15
  • st32cube programmer.jpg
    st32cube programmer.jpg
    276.6 KB · Görüntüleme: 13
Bene olmuş ama kod koruma vardır. O yüzden okuyamazsin. Belki silersen program atabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri