Step5 Açılamayan Fonksiyon Bloklarının Nedeni?

x0914667

Üye
Elimdeki Step5 programında bulunan bazı fonksiyon bloklarını açmak istediğimde

"Segment end missing or segment too long " diye bir uyarı mesajı alıyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar sorunu çözdüm.Bunun için kulanılan programlar var.İsteyen arkadaşlar olursa verebilirim.

slm arkadaşım senin kulladığım step 5 şi sen xp demi kullanıyosun eğer kullanıyosan bunu nasıl peki xp den bu programla s5 bağlanıp programı yükleme yağabiliyomusun bubun hakında blgi verirsen programıda yollayabilirsen sevinirim arkadaşım eğr sürekli fikir alışveriinde bulunmak istersen adresimn ksarac2003@hotmail. adım kamil şimdiden sağolasın

Xp,2000 gibi işletim sisteminde S5 programını çalıştırdıktan sonra plc ile haberleşmek için (Siemens'in Plc için ürettiği bilgisayarlar hariç) siemensin 6ES5 734-1BD20 ürün kodlu RS232-TTy dönüştürücü kablosu var. Bunu kullanabilirsin.
Not: Kullandığın bilgisayarın kendi seri portu olması gerekli. Usb seri dönüştürücülerle veya PCMCIA Kartlarla deneme yaptım. haberleşmede başarılı olamadım. Belki olan arkadaşlar vardır.

Kendi yaptığım TTY-RS232 dönüştürücü ile USB'den haberleşiyorum.Bir sorun olmuyor.

rs232 tty dönüştürü yü nasıl yaptınız şemasını verebilirmisiniz..

arkadaşlar birde s5 for windows programını nasıl bulabilirim .
yardımcı olursanız sevinirim

x0914667 isimli arkadaşım. Kabloyu nasıl yaptın?. Bana da lazım oldu.

x0914667 isimli arkadaşım. Kabloyu nasıl yaptın?. Bana da lazım oldu.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri