Step motorda etiket sorunu

laempe

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Fabrikamıza yeni gelen (ikinci el) Çin yapımı makinanın üzerinde 4 adet farklı ebatlarda step motor mevcut Step motor sürücülerinin dip siviçleri ayarlanmamış. Bu ayarları yapabilmem için step motorların etiket bilgilerine bakmaya çalıştığımda, motorların üzerinden etiketlerin söküldüğünü farketim. Siz değerli meslektaşlarım bu konu hakkında nasıl bir çözüm üretebilirim, yardımlarınızı bekliyorum.
Not: Çin'li üretici firmaya ulaşamıyorum, makine yıllarca gümrükte kaldığı için ilk sahibi hakkında bir bilgi edinemedim.

İyi çalışmalar.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba arkadaşlar,

Fabrikamıza yeni gelen (ikinci el) Çin yapımı makinanın üzerinde 4 adet farklı ebatlarda step motor mevcut Step motor sürücülerinin dip siviçleri ayarlanmamış. Bu ayarları yapabilmem için step motorların etiket bilgilerine bakmaya çalıştığımda, motorların üzerinden etiketlerin söküldüğünü farketim. Siz değerli meslektaşlarım bu konu hakkında nasıl bir çözüm üretebilirim, yardımlarınızı bekliyorum.
Not: Çin'li üretici firmaya ulaşamıyorum, makine yıllarca gümrükte kaldığı için ilk sahibi hakkında bir bilgi edinemedim.

İyi çalışmalar.
Makinenin etiketi yok mu?Oradan üretici firmaya ulaşabilirsiniz!

Merhaba arkadaşlar,

İyi çalışmalar.
4 adet farkli ebatlarda ki motorlarin farki gozle gorulecek kadar farkli ise suruculeride onlara oranla genelde ebat olarak farkli olabiliyor birinci gozlemi bu sekilde yap. eger degilse kablo kontrolu ile surucu motor eslestirmesini yap yada etikitleme yapildiysa eslestir sonra makineni calistir deneme yanilma yontemi ile gozlem yaparak swich ayarlarini sirasiyla dene zaten suruculer asiri akim korumalidir buyuk ihtimalle dusuk akimi secersen arizaya gececektir sende her arizada biraz daha artir

Arkadaşlar, yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim.
Sn. berkan; konuyu açarken, not olarak düşmüştüm sanırım dikkatli okumamışsınız, ÜRETİCİ FİRMAYA ULAŞAMIYORUM, buda etiket var olduğunu gösterir. İlgine teşekkür ederim.
Sn. Accord_sdt, Motorlar yerine montajlı ve kabloları adreslerine bağlı bir şekilde. Paylaştığınız gibi step motorları deneyip dip swiclerinin ayarlarını değiştirerek deniyorum ama alarmı bir türlü yenemedim. Motorlar yerine montajlı ve kabloları adreslerine bağlı. Delta plc ile yazılmış bir programı var WPLsoft editörü ile, programdan takip ettiğimde arıza sinyali veren yardımcı role üzerinden ilerlemeye çalışıyorum.

Herkeze kolay gelsin.

asiri akima gecmiyorsa suruculer yuksek tutulmus buda cozume ulasmani epey zorlayacak. takipdeyim cozume ulasinca ilerledigin ve izledigin yolu paylasirsan diger arkadaslarada isik tutmus olursun kolay gelsin iyi calismalar

Bende bakınıyorum,
Bİr kaç resim eklermisiniz, motor-sürücü-çalıştığı aksam vs. vs.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri