step motor

bircan89

Üye
selam
suan mezuniyet calismami step motorlar hakkinda yaziyorum
bi capraz masada iki tane step motor takili ve bu motorlar 40 kere ölcmesi lazim. Sorun: bazen 40 ölcüyü yapabiliyorlar ama bazen 3-4 ölcüden sonra LED sönüyo ve motorlar duruyor. Herseyi denedim sorunu cözemiyorum. Türkcemde zayif insallah dogru sözcükleri kullanmisimdir.
Her türlü yardim icin cok tesekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
selam
bi capraz masada iki tane step motor takili ve bu motorlar 40 kere ölcmesi lazim. Sorun: bazen 40 ölcüyü yapabiliyorlar ama bazen 3-4 ölcüden sonra LED sönüyo ve motorlar duruyor.

Ölçme derken neyi kastediyorsunuz?
1-Step motorla ölçme derken belli bir ölçü-mesafeye gitmeyemi çalışıyorsunuz?
2-LED sönmesi nerede? step sürücüler üzerindeki ledler mi?

Son düzenleme:
bir kalipta direncler var. Onlari ölcüyor masanin x kismindada y kismindada olan motor saga ve sola gitmesi lazim. bende bi kac kere gidiyo ondan sonra duruyo. led sönmeside kontrol kutusunun icinde iki tane devre karti var ve onun üzerinde bilesenler var ordaki led sönüyo. dosya yüklüyorum istersen ordan resimlere bak

capraz masa.JPG
direncler.JPG
kart.JPG
kontrol kutusu.JPG
kutu ve kart.JPG
kutu.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Spindler hoyer mercek ile kameralı okuma yapıyorsunuz ama sisteminiz bilmediğim özel bir sistem ve kabloların bağlantılarının sağlıklı olup olmadığını kontrol edin demekten başka bir tavsiyede bulunamıyorum. Üzgünüm...

herseyi kontrol ettim. bende daha napcami bilmiyorum. genede cok tesekkür ederim ilgilendiginiz icin.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri