Step motor takılarak çalışıyor

bir trafoda 2 eksen olduğunda amper değeri bir motora yetecek kadarsa 1 ekseni çalıştırdığınızda sıkıntı çıkmaz ama 2 eksenin birden çalıştırdığında trafo akım değerini karşılayamadığı için 2 eksende adım kaçırmalar olacak çünkü ihtiyaçlarını karşılamayan bir trafo var ortada
bizim önerdiğimiz eksene birer güç kaynağı motor akım değerlerinde üstünde (4amper ise 5amperlik güç kaynağı) olacak akım değeri yada toplam motor akım değeriniz 12amper ise 15 amperlik bir güç kaynağı
Peki elimde ki mevcut trafo tek motora yetecek kadar akım üretir mi?

m2q7Ny.jpg

Güç kaynağını gücünün fazla mı az olması gerektiği konusu güç kaynağının cinsine bağlı olarak biraz daha karışık. Aşağıdaki Leadshine'ın katalog bilgileri yararlı olabilir.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/posts/682544/

Elektrik/elektronik bilgim yüzeysel olduğu için yorumlamakta zorlanıyorum.

Sürücü üzerinden çekilen akımı sınırlandırdığınız için motorların sorunsuz çalışması gerekir. Sadece iki motor ve iki trafo kullanarak denemeler yapabilirsiniz. Max torku elde edemeseniz de tork size yeterli gelebilir.

Elektrik bağlı iken hiç bir değişiklik yapmamanız (dip switch dahil) gerektiğini unutmayın! Yüksek değerler, tehlikelerinin yanında cihazlarınızın bozulmasına da neden olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
1 dakika 1 dakika step per değerini nasıl 800 yazıyorsun ? Nasıl hesapladın izah edersin mi ? o_Oo_O

m2q7Ny.jpg
bu trafo ile motorunuzu tam güçte kullanamazsınız @Yusuf&CNC dediği gibi 6a lik bir trafo lazım her motor için
sürücünüz 60v destekliyor size tam güç için lazım olan 60v ve 6a bir güç kaynağı

Makina optimum bf20 masaüstü freze, vidali mili orijinal kendi üzerinde gelen mil zaten makina CNC ye uyumlu bir makine

KAYSERİ üstadım o değerleri denedim daha önce ama sonuç alamadım önceki mesajın bir tanesinde belirtmiştim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri