Step motor sürücü m2md860 hakkında yardım?

abcf

Üye
Merhaba form sitesini yeni keşfettim. Puanlı sitelerde hareket edemez olmuştum. Boyle açık puansız parasız bir form sitesi çok iyi olmuş gerçekten.

Benim bir sorum olacaktı Step motor sürücü m2md860 hakkında. Sürücü üzerindeki bağlantılar ne ifade ediyor ben tam anlayamadım.

PLS : Pals demek galiba ama neden bir + bir - var anlamadım. Ve bu Pals ne işe yarar motor hızını ayarlamaya mı acaba?

DIR : direction demek galiba yani yön. Motoru saat yönünde ya da tersi yönünde dönmesi için kullanılıyor sanırım ama neden + - olarak iki tane?
FRE : Free demek olabilir (bunu ilkkez görüyorum) ne işe yaradığını hiç bilmiyorum.

A, B, gnd, V+ da motor bağlantı bacakları. Bunları hallederim.

Şimdiden çok teşekkür ederim. Cevaplarınızı bekliyorum.
Emrah

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
galiba bilen yok. Benim anladığım kadarıyla PLS+ ya enable yetkilendirme ya da referans oluyor +5V bağlanıyor tam kesin bilmiyorum DIR da aynı şekilde.

Ben cevabı biliyorum.
Şimdi aynısına benzer benim başımada geldi. Ben üreticiye mail çektim. 1dk içinde cevap geldi.
Teknik destek için [email protected]
Mailli anlamadım telefon ettim.
Tel : 0 256 622 30 61

Gsm: 0 530 525 98 46

gxnd5.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,612
Kullanıcılar
450,615
Son üye
asdfghjerv mkş