Stajerlik

Ülkemizde özellikle elektrik elektronik sektöründe üniversite öğrencilerine stajerlik neden bu kadar aşılması güç bir tepe haline getiriliyor. Arada amca dayı .... kısacası bir referans olmadan bir yer bulamıyorsun bulsanda bir buçuk ay staj yapıyosun cepden yiyorsun sigorta yapmıyorlar. Herşey sorun haline getiriliyor . Ayrıca gördüğün muamelede yanında cabası . Nasıl biz öğrenciler kendisine bir şey katabilir ? Herkes hatta okuldaki hocalarımız bile bu durumu biliyorlra ve tek söyledikleri sabır.... Bu sektörde ölene kadar sabır etmek lazım...

İlk başta böyle durumlarla karşı karşıya kalabilirsin ama işe atıldığın zaman ne kadar zevkli olacağını göreceksin

Sn. selimcan_19,

Ben de yeni bir mezun olarak dediklerinizi çok iyi anlıyorum. Ben sadece ilk stajımda birşeyler öğrendim diyebilirim. Yaptığım yerde biliyor musunuz bilmiyorum Çoşkunöz A.Ş idi, Bursa'da. Otomasyon bölümünde tek stajer olmamın da etkisi vardı ancak gerek bölüm şefi gerek ise çalışan mühendisler çok yardımcı oldular. Ancak geçen yaz Mako A.Ş'de yaptım ona da yapmak denirse.. Tamamen fiyaskoydu, nasıl olsa stajer bunlar diyip ilgilenmediler, umurlarında bile değildik. İnsana zorla naylon yaptırdılar, 1 hafta gittim. Klişe bir laftır ancak size stajınızı veya stajlarınızı büyük bir işletmede yapmamanızı öneririm. Çünkü onların pek de fazla umurlarında olmuyorsunuz. Bizzat yaşadığım için söylüyorum. Ayrıca sanıldığı gibi CV'de yazmasının da bir katkısı olmadığına inanıyorum. Neden derseniz zaten işverenler oralarda birşey öğrenmediğinizin farkındadırlar.

Öğrencilik hayatınızda başarılar dilerim.

Saygılar

Sabir en bÜyÜk erdemdİr

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri