Stajı 3 ve 4 te yapmak mı mantıklı ?

Merhabalar Elektrik Elektronik Mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Okulumda zorunlu stajlar 2 ve 3.sınıfta yapılmakta. Fakat istediğim firmaların alımları 3.sınıftan başlıyor. Ayrıca son sınıfta staja girip belki şirkette kalabilirim düşüncesindeyim. Tecrübesi olanlardan öneri bekliyorum.

Merhabalar Elektrik Elektronik Mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Okulumda zorunlu stajlar 2 ve 3.sınıfta yapılmakta. Fakat istediğim firmaların alımları 3.sınıftan başlıyor. Ayrıca son sınıfta staja girip belki şirkette kalabilirim düşüncesindeyim. Tecrübesi olanlardan öneri bekliyorum.
25 sene önce benim kafamda da aynı sorular vardı. Seneler geçtikçe gördüm ki staj için büyük bir firmaya girebilmek o firmada işe girebilmek kadar zormuş. Amcan dayın sağlam bir referansın yoksa firmada kalmak neredeyse mucize. Bu devirde iyi bir işe girebilmek için ya çok zeki ve parlak yani ilgi çeken birisi olacaksın yada sağlam torpilin olacak. Elinden gelen çabayı göster ama çokta fazla kafaya takma kader herkesi biryerlere sürüklüyor rızık Allahtan.

2. ve 3. sınırlarda zorunlu stajlarını yapıp, mezun olma şartlarını, 4. sınıf bitiminde yerine getirmiş olmak daha yerinde bence. 4. sınıfta da zorunlu olmasa da staj yapamayacağın diye de birşey yok. Bölümünün sekreterliği veya stajla ilgilenen öğretim görevlileriyle konuşursun yine de.

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim :)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri