SSK Meslek Kodum Yanlış Girilmiş

krcsamet28

Katılımcı Üye
Herkese merhaba.
Ben lise mezunu Elektrik Teknisyeniyim.
SSK Hizmet Dökümüne girdiğimizde orada çalışanın meslek kodu ve mesleği yazıyor. Ben daha önce Hidroelektrik Santralinde Bakım/onarım teknisyeni olarak çalışmıştım. Orada çalışırken meslek kodu 3131.31 (Enerji Üretim Tesisi İşletme, Bakım ve Onarımcısı) yazıyordu. Şimdi ise Rüzgar Santralinde yine bakım/onarımcı olarak çalışıyorum ancak burada benim meslek kodum 3113.05 (Elektrik Teknikeri) olarak girilmiş. Bunu değiştirmek gerekir mi? İleride bir sıkıntı yaşar mıyım?

Daha önce şahit olduğum bir olay:
Bir arkadaş kendisi lise bilgisayar programlama bölümü mezunuydu. Bu arkadaş çıraklık eğitime Mekanik bakım onarım için başvurdu. Çıraklık eğitime daha önce girilmiş SGK meslek kodunu göstererek bu işte çalıştığını ispatladı. Bu nedenle eğitim almadan direkt olarak sınava girip, çıraklık belgesi aldı.

İleride mesleğim için Mesleki Yeterlilik Belgesi almak istersem, bu durumla karşılaşır mıyım?

Meslek kodu önemlidir. Özellikle tecrübe şartı kanitlarken ve bazı devlet kurumlarına iş basvurusu yaparken. En yakın SGM ye başvurarak dilekçe veriniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri