Sql database

ssiemenss

Üye
Merhabalar , s7 -1200 PLC kullanıyorum. Neler yapabilirim diye araştırırken siemens sayfasında sql database örneği gördüm. Bu işlem ne işe yarıyor?
Veri mi kaydediyor? Avantajı nedir, ne işe yarar teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sunucuya plc hafızasından çok daha veri kayıt edebileceğin için izlenilebilirlik çalışmaları gibi yoğun veri kayıtları için kullanılabilir mesela...

Plcde bulunan dataloggerın gelişmiş hali gibi bir şey mi?
Bu işlem için gereksinimler nelerdir? Nasıl yapabilirim? Somut örnekler verir misiniz visual studio vs mi gerekli?
Teşekkür ederim bu arada...

Sql düşündüğünüz gibi veri saklamak içindir en çok bilinenen database uygulamaları Oracle, MsSql, MySql ve bunlar gibi onlarcası vardır. Mesela en basit örnek olarak bu forumda yazdığımız mesajlar kullanıcı bilgileri butür veri tabanlarında saklanır veya banka şubesinde yapmış olduğunuz işlemlerin yanı sıra bankamatik ve internet bankacılığı üzerinden yapmış olduğunuz işlemler de aynı şekilde.

Peki biz neler saklayamayız ki bu veritabanlarında bir hayal edin lütfen.

Sql düşündüğünüz gibi veri saklamak içindir en çok bilinenen database uygulamaları Oracle, MsSql, MySql ve bunlar gibi onlarcası vardır. Mesela en basit örnek olarak bu forumda yazdığımız mesajlar kullanıcı bilgileri butür veri tabanlarında saklanır veya banka şubesinde yapmış olduğunuz işlemlerin yanı sıra bankamatik ve internet bankacılığı üzerinden yapmış olduğunuz işlemler de aynı şekilde.

Peki biz neler saklayamayız ki bu veritabanlarında bir hayal edin lütfen.
Teşekkürler cevabınız için. Peki böyle ama ben somut bir uygulama ya da örnek bulamıyorum .Ne biliyim video vs. s7 1200 kullanıyorum . Çevremde bu tür işlerden anlayan da yok kendimi geliştirmek için uğraşıyorum bana tavsiyeniz nedir?

Dustum açıkçası kendi projelerimde üretim süreçleri ile bir çok veriyi loglayarak son kullanıcılara raporluyorum, ancak loglama işlerini kontroller tarafında yapmak yerine windows tabanlı masa üstü uygulamaları hazırlayıp bunlarla kontrollerlardan okuyup sql'e yazıyorum.

BU KONUYLA BENDE İLĞİLENİYORUM FAKAT ELİMDE HİÇ BİLĞİ YOK.S7 1200 İLE SQL VERİ ALIŞVERİŞİ YAPMAK İSTİYORUM

Arkadaşlar ben de s7 1200 plc den sql ile gelen verileri alıp firebase atmayı düşünüyorum. Ama nasıl yapacağım bilmiyorum. Türk veya yabancı dökümantasyon olmadı bir video bilen varsa gerçekten çok iş görebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri