Spindle Collet Uzatma

canerten

Paylaşımcı üye
CNC'de ihtiyaç bitmiyor. Şimdi de bir uzatıcıya ihtiyacım var. Spindel'ım ER20 normal vidalı pensli. Şöyle bir uç kullanacağım.

ound-Bottom-Router-Bit-Blade-Dia-22mm-3D-Engraving.jpg

Shank çapı 6mm. Genel genişliği 22mm. Fakat bunu derin işlerde kullanacağımda çapı 22mm'yi aşmayacak şekilde uzatmam gerekiyor. Aşağıdaki gibi bir ürün buldum. Fakat arladaki milde çentik var. Yani bizim pense girmez. Gİrsede o çentik bölümü dengeyi bozar herhalde. Aynın bunun gibi dış çağı 22mm aşmayacak bir uzatıya ihtiyacım var. Olur mu bu? ne tavsiye edersiniz?

C5-8-ER20-4-Straight-Shank-Collet-Chuck-Holder-CNC.jpg

https://tr.aliexpress.com/item/New-...2746982328.html?spm=2114.49010808.4.12.oWdjVI

Olur. Yalnız takım uzadıkça salgı ve esneme fazla olur biliyorsun.

Türkiye'de makine takım hırdavatçılarında bulunur bunlardan. En azından sana dediğim yerde var. Ben çok eski spindle denemelerimde almıştım.

Evet esneme konusunu biliyorum. yavaş kullanacağız artık o işlemde. Şu arkasındaki çentik nedir? direk pense mi girecek bu?
Benimkisi ER20, dolayısıyla maksimum 13mm takılabiliyor pens ile.

-Holder-CNC-Turning-Tapping-Tool-Holder-With-ER20M.jpg

Evet bu farklıymış. Sanırım uzunluğuna iyi bakmak lazım. Fazla uzun sıkıntı olabilir. hmb42c hertzden bakayım.

Veya tornacıda da yaptırabilirsin yahu. Pensli değil de vidayla sıkmalı basit bir şey yaptırabilirsin. Boşuna para ve zaman kaybetme. Sadece hassas yapabilecek bir tornacı 10 dakikada işi bitirir.

Öyle bir tornacı yok malesef. Zamanında fabrikada çalışmış(kavel). devasa makinalar yapmış belki ama salgıyı gözle kontrol eden bir tornacı var burada.. Elin yaşlısı 3d programlarla çalışıyor CNC'de filan, bizim ustalar geri kalmışlar malesef.

uzunluğu yazmamışlar elle ölçeceğim iç çukuru kaç diye..
http://www.hertzmotor.com/HertzKataloghmb.pdf

ER16'nın dış çapı çok geniş oluyor. Onun yerine ER11 alacağım. Er11'inde M olan somun kapağından almalıyım ki çap max 16mm olsun. Fakat bir sorunum daha var. Genelde bunlar 100mm uzunluğunda. 40mm benim spindleye giriyor. Gerliye 60 mm açıkta kalıyor. Bunu kesebilir miyim?

Kesersin de keserken ısınırsa yamulur. Soğutmayla kesmen lazım.

Hem kısaları var yahu.

Evet arıyorum hala. ER11M olanın kısasını bulamadım hala. Ama bulurum sanırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri