Sorular hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Atoll

Üye
Bazen sorulan sorular çok banal ki nerden başlıyacağımı bilemiyorum. soruyu cevaplandırsan mı iyi yoksa soruyu mu düzeltsen mi diye ikilemde insan kalıyor.
bu konuyu yönetim ele alırsa sevinirim. Gerektiğinde yardımıcı da oluruz. Bakın buraya fi tarihinde böyle birşey yayınlamıştım, belki buna benzer birşey yönetim de hazırlar. bizde deriz ki arkadaş bunu oku öyle gel.... belki, buna benzer, yani...

Birde bazı sorular varki... benim çok düşündürüyor, yani soru şeklinde anlıyorum. sorusunu cevaplandırmamak ona bir iylik yapmış oluruz gibi geliyor bana.... Elektrikten anlamdığını anlıyorum yazısından... en azından bir derinlik göremiyorum az da olsa (örnek vermek istemiyorum, kimseyi kırma istemiyorum ama örnek çok). Bu arkadaşlar bence önce eğitimlerini tamamlamalılar. Burada bu olmaz. Bizim söylediğimizi yanlış anlarsa birileri veya kendisi zara görebilir. Bana kızacaklar ama belki de sizde kızacaksınız, sana ne diye ama .... yani bilemiyorum .... siz bilirsiniz. ben yine de yardımıcı olurum size.
Bu konuyu da ele alır bizleri bilgilendirirseniz sevinirim.

sayın atoll

vermiş olduğunuz linkteki soru sorma tekniklerini forumumuza göre düzenleyip yayınlayacağız, ayrıca forum kurallarına da eklenecektir. ilginiz için teşekkürler...

Bazen sorulan sorular çok banal ki nerden başlıyacağımı bilemiyorum. soruyu cevaplandırsan mı iyi yoksa soruyu mu düzeltsen mi diye ikilemde insan kalıyor.
bu konuyu yönetim ele alırsa sevinirim. Gerektiğinde yardımıcı da oluruz. Bakın buraya fi tarihinde böyle birşey yayınlamıştım, belki buna benzer birşey yönetim de hazırlar. bizde deriz ki arkadaş bunu oku öyle gel.... belki, buna benzer, yani...

Birde bazı sorular varki... benim çok düşündürüyor, yani soru şeklinde anlıyorum. sorusunu cevaplandırmamak ona bir iylik yapmış oluruz gibi geliyor bana.... Elektrikten anlamdığını anlıyorum yazısından... en azından bir derinlik göremiyorum az da olsa (örnek vermek istemiyorum, kimseyi kırma istemiyorum ama örnek çok). Bu arkadaşlar bence önce eğitimlerini tamamlamalılar. Burada bu olmaz. Bizim söylediğimizi yanlış anlarsa birileri veya kendisi zara görebilir. Bana kızacaklar ama belki de sizde kızacaksınız, sana ne diye ama .... yani bilemiyorum .... siz bilirsiniz. ben yine de yardımıcı olurum size.
Bu konuyu da ele alır bizleri bilgilendirirseniz sevinirim.

sayin arkadasim simdi forum sitemizi ziyaret eden vede uye olan uyelerimizin hepsi elektrik teknikeri ,teknisyeni.muhendisi olacak diye bir kuralimiz yok kesinlikle burasi bir paylasim sitesi vede burada bilmediklerimizi ogrenmek icin vede bildiklerimizi paylasmak adina giris yapmaktayiz.elbette herkesin dortdortluk her konuda bilgi sahibi olmasini bekleyemezsiniz.buraya gelen insanlarin bir kismi bu meslekle amatorce ilgilenenler.bazilari meslek lisesi ogrencileri yada universitede okuyanlar bir kismida aldiklari egitimlerinin uzerine yeni birseyler eklemek isteyen arkadaslar.
yani bu forum bir paylasim sitesi vede insanlar buraya egitimlerini tamamlamak amaciyla geliyorlar.

Evet bazı soruların oldukça saçma olduğu doğru. Bu konuda bir çoğumuz hem fikiriz ama soru neden sorulur önce onu incelemek gerek.

Soru neden sorulur?

Öğrenmek için. Şimdi bu işin de bir yordamı var evet yani bazıları olayın en başından başlamak yerine en sonundaki bölümünden soru sorabiliyorlar. Bu konuda herkese yardımcı olabilmemiz elbette mümkün değil. Bunun yerine konuyu soranın seviyesine indirerek en azından anlayabileceği şekilde anlatmaya zaten çalışıyoruz. Şahsen ben buraya bazı sorularla gelen kullanıcıların yerinde olsam sadece sorularımın cevaplarını nasıl bulabileceğimi düşünürüm. Açıkcası yazılan soru formatı hiç umrumda bile olmaz. Ben sorumu sorarım cevaplayan olursa cevaplar, olmazsa başka yerde ararım. Bu iş böyledir. Açıkcası gereksiz bir çalışma ve görüş. İstediğimiz kadar format hazırlayalım kimsenin umrunda olmayacak bu. Adamın sadece sorusu vardır elinde. Onu sorar alırsa alır almazsa gider.

Özetle:
"Anlattıklarınız karşınızdakinin anladığı kadardır"

Sn. Atoll;

Herşeyden önce burası bir bilgi paylaşım platformu. Buradaki tüm üyelerimizin süper zeki her türlü bilgiyi silmiş süpürmüş insanlar olmak zorunda değil. Burada tabiki kimseyi küçük görmeden saf bilginin paylaşıldığı bir platformdur. Buraya insanlar genelde iki amaçla üye oluyorlar.

1-Kendindeki bilgileri başkalarıyla paylaşmak.
2-Buradaki bilgilerle kendi bilgi dağarcığını geliştirmek.

Demekki insanlar kendi bilgi dağarcıklarını geliştirmek için harcıyacakları çaba ile tabiki de bir süre sonra o beğenmediğiniz sorularda düzelecektir diye düşünmekteyim. Biraz sabır etmek gerek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri