sony tv arızası

Arkadaşlar elimde sony marka 37 ekran tüplü televizyonunda şöyle bir sorun var bazen tv ye görüntü gelmiyor ama ses var zaman zaman düzeliyor ama çoğu zaman bu arıza meydana geliyor içerde lehimleri tazeledim görsel olarak yanık parçada görünmüyor arızayı bulamadım

lehimlere tekrar bakın . ölçümler yapın .
açıklayıcı net bilğiler verin !!!
temizleyin .
net arka ön ( tümü ve kısmı yakın ) ,fotoğraflarını yayınlayın arkadaşlar çözümler beyan edebilsinler .

forumdan alıntı : EHT üzerindeki screen potunu açtığınızda ekranda yatay beyaz çizgi çıkıyormu kontrol edin.çıkmıyorsa horizantal devre arızalı olup EHT çalışmıyor demektir.beyaz çizgi varsa vertikal entegre bozuktur.
kolay gelsin .

Kontrol kaleminizi tersten ucundan tutarak sapını tv açıkken EHT ye yaklaştırın eğer neonu yanıyorsa YG var yanmıyorsa yoktur trafoyu değiştirmelisiniz, ama maliyeti yüksek yaptırmaya değer mi takdir sizin.

Son düzenleme:
Kontrol kalemini eht trafosunun gövdesinemi tüpe giden kablosunamı değdiricem o kısmını anlamadım

Öneki mesajımda düzeltme yaptım tekrar okamınızı tavsiye ederim ve de dikkatli olun. Gövdeye yaklaştıracaksınız.
Resimdeki mantıkla aynı YG sonucu neon ışık verir.
1540936916448.png

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri