Sony bravia klv-32r402a led tv flex

el_emek

Katılımcı Üye
siyah ekran sorunu yaşadığım televizyonumu masaya yatırıp parçalarına ayırdım. flex kablolarla oynarken temiz görüntü almayı başardım. ama bişey dikkatimi çekti flexlere dokunduğumda elimi yakacak kadar ısınıyor. bu kadar ısınma bana normal gelmedi. bu haliyle televizyonu toplasam mı acaba?

siyah ekran sorunu yaşadığım televizyonumu masaya yatırıp parçalarına ayırdım. flex kablolarla oynarken temiz görüntü almayı başardım. ama bişey dikkatimi çekti flexlere dokunduğumda elimi yakacak kadar ısınıyor. bu kadar ısınma bana normal gelmedi. bu haliyle televizyonu toplasam mı acaba?

kolay gelsin .

Son düzenleme:
teşekkürler televizyonu ayağa kaldırdım garip bir şekilde ısınma kayboldu.

o zaman geçmiş olsun diyelim.
toplamadan bir süre test edin .
bir yandan nedenini bulmak ?

kafanızda soru işareti kaldı ise ısı ile ilğili devre kurup ısı yükselmesi olursa enerjiyi kesip korumaya alması .

Isınma sorununun ana nedeni eğer iç devrelerden doğrudan kısa devrelere neden olabilseydi zaten o zaman bu TV'nin kendini aşırı akıma karşı koruma sistemini devreye alıp TV'nin besleme kartından güç vermeyi kesebilmesi gerekirdi. Tüm bunlar olamadığına göre, bu sıcaklık farkı hassasiyetiniz ya psikolojik veya yanlış olabilen bir algı (örneğin soğuk ve sıcak suda tutulan sağ ve sol ellerin ılık suya girdiğinde çok değişik sıcaklık yanılgıları verebilmesi gibi) olabilir, benim kendi düşünceme göre. Kolay gelsin.

MErhabalar, flex iletkenlerini silgi veya IPA soketleri de yine IPA ile fırça yardımıyla silmenizde fayda vardır.

MErhabalar, flex iletkenlerini silgi veya IPA soketleri de yine IPA ile fırça yardımıyla silmenizde fayda vardır.
hocam silgi kullanıyorum zaten de ipa soketi ilk defa duydum. nette aradığım zaman ilgisiz şeyler çıkıyor karşıma. nedir bu ipa, cof board ile ilgisi var mı?

hocam silgi kullanıyorum zaten de ipa soketi ilk defa duydum. nette aradığım zaman ilgisiz şeyler çıkıyor karşıma. nedir bu ipa, cof board ile ilgisi var mı?
Arada virgül eksik yine ... ipa elektroniklere zararsız alkol kısaca ;).
MErhabalar, flex iletkenlerini silgi veya IPA, soketleri de yine IPA ile fırça yardımıyla silmenizde fayda vardır.
Doğru şekli böyle :).

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri