Solunum cihazini akü ile besleme

Merhaba bir akrabam solunum cihazi takarak uyumak zorunda kaliyor. Bizim yapmak istedigimiz elektrik kesilince bir akü vasitasiyla cihazi 5 veya 6 saat calistirmak aküden. Bunun icin bize nasil bir akü lazim 12 v olacagini biliyorum. Ancak kac ah olacak sanirim resimde 1.3 yaziyor saattemi yoksa anlikmi cekiyor onu bilmiyorum. Yardimlarinizi bekliyorum. Konu yanlis yerdeyse lutfen uygun yere taşıyalım.
IMG-20201115-WA0000.jpg
IMG-20201115-WA0002.jpg

AC220V ile 1.3A demek 286Wh eder. 300Wh desek 6 saatte 2000Wh. O da yaklaşık ve en az 12V200Ah akü eder. Tabi buna bir de uygun şarj cihazı gerekiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevaplardan 12Vakü şartıyla a) 22A civarı akü b) 200A civarı akü gerekli der ki ; bir akünün akımı diğerinin 10 katı? Kesin cevap için
1605506451732.png
12V yazan yerde de akım değeri yazmalıydı. Deneyerek bulmanın dışında çözüm yok gibi. En pratiği oto elektrikçilerden ikinci el 12V akü alıp sonucu görmek olabilir.

Cevaplardan 12Vakü şartıyla a) 22A civarı akü b) 200A civarı akü gerekli der ki ; bir akünün akımı diğerinin 10 katı? Kesin cevap için Ekli dosyayı görüntüle 68704 12V yazan yerde de akım değeri yazmalıydı. Deneyerek bulmanın dışında çözüm yok gibi. En pratiği oto elektrikçilerden ikinci el 12V akü alıp sonucu görmek olabilir.
Aynen karmasik cevaplar aldim. En iyisi 12 v bir aküyü baglayip kac saat gidecegini denemek mantikli olur dediginiz gibi. Tesekkurler cevap icin

Aslında şebekeden maksimum 1.3A akım çekiliyor. Burads adaptör kayıpları da dahildir. DC12V besleme arasına bir ampermetre takılarak çekilen akım daha isabetli tespit edilebilir. Muhtemelen daha düşük değerler elde edilecektir.

Aynen en sağlıklı çözüm cihazın çektiği akımı ölçmek olacak.
Siz 12 volt değince ordaaki 1.3 amperi 12 voltta çektiği akım olarak cevap yazmıştım ben.
Cihazın çektiği akımı ampermetre yardımı ile ölçerek kesin sonuç elde etmek en doğrusu olacaktır.

O şekilde adaptör girişinden 5-6 amperden fazla akım çekildiğini sanmıyorum. Çekilmesi gerekiyor olsaydı giriş 24volt secilirdi. Dolayısıyla maliyet düşünülürse 60Ah oto aküsü kullanılabilir.

Merhaba bir akrabam solunum cihazi takarak uyumak zorunda kaliyor. Bizim yapmak istedigimiz elektrik kesilince bir akü vasitasiyla cihazi 5 veya 6 saat calistirmak aküden. Bunun icin bize nasil bir akü lazim 12 v olacagini biliyorum. Ancak kac ah olacak sanirim resimde 1.3 yaziyor saattemi yoksa anlikmi cekiyor onu bilmiyorum. Yardimlarinizi bekliyorum. Konu yanlis yerdeyse lutfen uygun yere taşıyalım.Ekli dosyayı görüntüle 68695Ekli dosyayı görüntüle 68696

Cihaz,24 saat süreklimi çalışıyor ?

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri