SMD malzemeyle seri imalat

tekin126

Profesyonel Üye
seri imalatta elle montajda 1206 kilifmi 805 kilifmi daha seri iş çikartır

805 tercih ederim; fakat defalarca test ettim, robotlar daha ekonomik ve seri çıkartıyor.

merhaba kazımugur ustam teşekkur ederım ne demek ıstedığını anladım da şu andada bizim yaştakıler için SMD lehimlemek azap numune yapsamda gerçekten sikici iş montaj yapan arkadaşlar genç ama olsun onlar içinde zor 1500-2000 adet montaj yapılsa vereceğım robotla yapanlara ama okadar değil yapacağım 500-600 adetı geçmıyor senede boyle oluncada sıkıntı PCB de ebat olarak kuçultmeyı nekadar arzu etsemde olmuyor bıyerden çıkıyor engel size ve katana arkadaşima çok teşekkurler bazen karar veremıyor insan 1206 kilifmi 805 kilifmı kararsızdım ama 805 kilif artık :)iyi çalışmalar bu videoyu benim CNC tezgahını yapan arkadaşa gostercem sakıncası yoksa tekrar teşekkurler

29 nolu çalışmayı izleyin...

Hobby CNC Hungary

Estağfurullah hocam , ne sakıncası olacak zaten paylaşımda.
5-6 yıl önce arabirim ve sürücü yaparak başladı macar arkadaş.
Ürünlerini kullananlar eserleri paylaşınca çok güzel bir arşiv çıktı ortaya.

Pcb de önceden kalay-lehim kaplanması , az bir şey de olsa pamuk-bez gibi bir şeyle biraz pasta sürülmesi , 0.35 gibi ince lehim teli kullanılması , kesinlikle ısı ayarlı kalite ve temiz uçlu havya ve tabii ihtiyarlar için ışıklı büyüteçli aparatlar , kolaylıklar sağlıyor.
Bir ara kalem gibi bir şey görmüştüm ama edinemedim.
Keçe gibi ucu var elemanların ortasına gelecek şekilde hafifce bastırınca elemanın az da olsa yapışmasını sağlıyordu.

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri