Smatic maneger yardım

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.
Ekte bir barkod okuyucudan okunan dataları profibus üzerinden alan bir program var. okuma konusunda sorun yok. db10.dbb6 dan itibaren 22 haneli barkod numarası '3','5','8' şeklinde BYTE BYTE geliyor. ben bu datalardan sadece ilk 10 tanesini programda kullanmam gerekiyor karşılaştırma vs için.

DW data tipini kullanamıyorum çünkü datalar bazen 9876543210 şeklinde büyük bir rakam oluyor DW limitimni aşıyor bu yüzden string kullanmaya ve hazır string karşılaştırma bloklarını kullanmaya karar verdim.

fakat ne yaptımsa DB10.dbb6 itibaren 10 tane byte bilgisini bir 10 lu string içine yazamadım. konu ile ilgili bir hazır fonksiyon buloguda bulmuş değilim.

yardımcı olan arkadaşlara teşekkürü borç bilirim

Ekli dosyalar

• ARRAY string.rar
    394.4 KB · Görüntüleme: 53
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
sorun giderildi barkod okuma hazır programından kaynaklana bir sorun varmış.
program sick cdf 600 için profibus haberleşme programıdır. kullanacak arkadaşlara önerim programı kendi programınızın sonuna ekleyin ilgili networkten sonraki program çalışmıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri