Skyworth marka tv açılmıyor

Tamer krc

Üye
Merhaba arkadaşlar skyworth marka cihazım yaklaşık bir yıldan beri açmadım bundan öncede birer yıl arayla açıyodum ama bu yıl açtıgımda güç ışıgı yanıyo ama televizyon açılmıyo (televizyon normalde kapalı oldugunda kırmızı açık oldugunda yeşil ışık yakıyodu) şimdi yeşil ışıkta takıldı yardım edebilecek birileri varsa acil yardım ederlerse sevinirim
54807

Kumandamı açmıyor yoksa tv deki butonmu? kumandanın pilleri bitmiş olabilir. Çoktan çalışmayan tv oksıde olabilir mi acaba.

Aslında açılıyo mesela ilk başta kırmızı yanıyo sonra tuşa basınca yeşil yanıyo ama ne görüntü geliyo nede ses televizyonun arkasını açtım her yerine baktım oksitlenme göremedim

HDMI kablosunun arayüz (Monitörün girişi ve PC'nin ekran kartı çıkışındaki) bağlantılarında veya bu görüntüyü taşıyan bu kablonun kendisinde (içten) kendi sorunu olabilir. TV yerine HDMI girişi olan sağlam bir monitörle bunu denediniz mi? Standby LED'i (yeşil) yandığı sırada karasal TV hattından yani normal bir antenden veya uydu alıcı ile HDMI'dan o anlık bir sinyal girişi olmadığından, bu TV'nizin bu şartlarda bozuk olup olmadığını tam belirtemiyoruz. Kolay gelsin.

HDMI kablosunun arayüz (Monitörün girişi ve PC'nin ekran kartı çıkışındaki) bağlantılarında veya bu görüntüyü taşıyan bu kablonun kendisinde (içten) kendi sorunu olabilir. TV yerine HDMI girişi olan sağlam bir monitörle bunu denediniz mi? Standby LED'i (yeşil) yandığı sırada karasal TV hattından yani normal bir antenden veya uydu alıcı ile HDMI'dan o anlık bir sinyal girişi olmadığından, bu TV'nizin bu şartlarda bozuk olup olmadığını tam belirtemiyoruz. Kolay gelsin.
Her şeyi denedim bide televizyonu 4yıldan beri 1 yıl arayla kulanıyorum okullar bitince kulanmaya başlıyorum bu yüzden olabilirmi acaba

Herhalde kapasitorleri kurudu ya da güç entegresi çıkışlarında problem var. Alçak voltaj çıkışları çalışıyorken ölçün. Kolay tamiri olacak bir arızaya benziyor, anlattığınız gibi ise.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri