sistem 810 dan s5 programı çekmek

murat1

Üye
Sistem 810 M plcden online olduktan sonra program çekerken s5 programı kapanıyor ve kilitli anlamında mesaj veriyor.5010-5012 yi 00000100 ve 5011-5013 11000111 yaptığım halde program çekemiyorum.Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
810m de 2 adet interface vardır. Ekranda bağlandığın portun karşısında PLC-PRG ibaresi olması lazım.
Birde 810 GA1 ve GA3 arasında da farklar vardır. GA1 sadece FB1 vardır. OB veya PB türü başka blok bulamazsın.

Kilit dedeğin mesaj time out olabilir mi?
Eğer öyleyse ilk söylediğimi kontrol et.
Kolay gelsin.

plc ye online oluyorum.Zaman aşımı hatası gelmiyor.s5 programı kapanıyor ve killitli anlamında mesaj çıkıyor.

selam bu winpcin'in program aktarma konusunda nasıl kullanıldığını anlatır mısınız?
örneğin hazırladığımız cnc programını nasıl bilgisayardan tezgaha yollarız? yollarken dikkat etmemiz gereken konular neler? şimdiden teşekkür ederim.

810m de 2 adet interface vardır. Ekranda bağlandığın portun karşısında PLC-PRG ibaresi olması lazım.
Birde 810 GA1 ve GA3 arasında da farklar vardır. GA1 sadece FB1 vardır. OB veya PB türü başka blok bulamazsın.

Kilit dedeğin mesaj time out olabilir mi?
Eğer öyleyse ilk söylediğimi kontrol et.
Kolay gelsin.

bu arada bizim okuldaki tezgahımız Siemens 810M GA3
buna göre yardımcı olursanız çok memnun olurum.
nasıl takım yolu(post) yollanır, önceden ne gibi hazırlık yapılmalı ki post u yollayabilelim ? bunula alaklı güzel bir programlama ve operatörlük bilgilerini içeren not da lazım, iso kodları tümüyle burda kullanılabiliyor mu?
bana ******@yahoo.com dan da ulaşırsanız memnun olurum,

çok acil arkadaşlar, bu tezgahı çalıştırıp öğrencilere , sanayiye kısacası herkese eğitim vermek istiyoruz. en azından cnc de çalışma mantığını verebilirsek gençlerimiz kısa sürede sanayiye adapte olurlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,273
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31
Geri