Sinamics g120c pn hk.

merhaba,
Sinamics g120c pn sürücü ile 0.55 kw pompayı çalıştıracağım. Tia portal V15 ile programlıyorum. PLC S7 300 ve profinet üzerinden kumanda edeceğim.ancak system constant tag^larini göremiyorum bu nedenle hangi tag ile kontrol edeceğimi bulamadım.bana bu konuda yardımcı olur musunuz?teşekkürler yardımınız için.

mmtkaya1

Katılımcı Üye
Serkan Gökçe Merhabalar
system constant tag ile neyi kastediyorsun,hazır bir library blok mu kullandın değil ise profinet üzerinden sürücüyü kontrol etmek için minimum 2 tane yazmak,2 tane okumak için 4 wordluk tag lazım.
Bu tagleri siz atayacaksınız yazacağınız taglardan biri sürücü kontrol wordü,diğeri de hız refaransı olacak,okuyacağınız taglardan biri sürücü status wördu diğeri de hız veya ne istiyorsanız o bilgi olacak.

sahinhan

Üye
Merhaba.System Constant plc tags kısımı altındadır.Ekte ilgili resimler vardır.İyi çalışmalarEkran Alıntısı.JPG02.JPG03.JPG

Ekli dosyalar

Konu Sah
S
şahin bey merhaba.teşekkür ederim ancak bende boş gözüküyor.

Ekli dosyalar

• 158.6 KB Görüntüleme: 11

mmtkaya1

Katılımcı Üye
Serkan Bey,
Şahin Bey in verdiği tag listesinde MB1 ler system memory bitler,MB0 lar system clock bitleri bunların dışındaki tagleri programcı kendisi oluşturmuştur,siz system memory bitleri ve clock bitleri aktif etmemişseniz tabloda göremessiniz.
Ekran Alıntısı.JPG

Ekli dosyalar

mmtkaya1

Katılımcı Üye
Serkan Bey;
ilk mesajınızda s7 300 ile program yapacağınızı yazmışsınız,s7 300 system memory bits yok ufak programlarla yada OB leri kullanarak yapmanız gerek.(first scan vb)
S7 300 clock bits leri resimde gösterdim.
Fakat ne memory bitler nede clock bitler sizin sürücüyü kontrol etmeniz için gerekli değil bunlar programcıya gerek olan yerlerde kullanılması için verilmiş bitlerdir. s7 300 clock.JPG

Ekli dosyalar

Sponsor Bağlantı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
106,997
Kullanıcılar
397,461
Son üye
dundartaser

Yeni konular