Simatic manager ile TIA Portal haberleşmesi

a_cemi

Üye
Merhaba arkadaşlar.

Simatic Manager ile yazılmış S7300 ile yapılmış bir sistem ile TIA Portal ile yazılmış s71200 ile yapılmış bir sistemi haberleştirmek istiyorum. Bu sistemlerin ikisi de aynı program içerisinde yazılsaydı (Simatic Manager veya TIA Portal) PUT/GET gibi komutlar kullanarak haberleştirebilirdim. Ama ikisi de farklı programlarla yazıldığı için HW configuration da farklı programlar tarafından oluşturulacağından dolayı haberleşmeyeceğini düşünüyorum. Bu konu ile bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

TEŞEKKÜRLER...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
put get ile oluyor.farklı olsalarda.açıklaması biraz uzun.benim şu an vaktim yok.

Öncelikle ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Donanımı kurdum yarında yazılımı tamamlamayı düşünüyorum. Eğer başarabilirsem buraya örnek programı yüklerim. Ama zamandan tasarruf için bu konu ile tecrübesi olan arkadaşlar benimle paylaşırsa sevinirim.

Teşekkürler.

Arkadaşlar Veri okumayı ve yazmayı gerçekleştirdim.

Ben okuma ve yazma işlemini TIA tarafına yazdım. Yapılması gereken: Step 7 tarafında S7 connection oluştururken station kısmını Unspecified seçmek TIA tarafında İse partner tarafını Unknown seçmek. Ve bunun sonucunda sizden istenen parametreleri doldurmak. Bu kadar.

Arkadaşlar Veri okumayı ve yazmayı gerçekleştirdim.

Ben okuma ve yazma işlemini TIA tarafına yazdım. Yapılması gereken: Step 7 tarafında S7 connection oluştururken station kısmını Unspecified seçmek TIA tarafında İse partner tarafını Unknown seçmek. Ve bunun sonucunda sizden istenen parametreleri doldurmak. Bu kadar.
NASIL YAPILIYOR BİR KEZ DAHA DETAYLI ŞEKİLDE ANLATABİLİR MİSİNİZ LÜTFEN

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri