Simülasyon

usueslue

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Winproladder da yazdığım haberleşme (RS485) programını simülasyonda görebilirmiyiz?

Yada ben yaptığım bu programın doğru çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bendede aynı sıkıntı var hocam. simülasyon nasıl gerçekleştiriliyor. fatek FBS 40MA almayı düşünüyorum. programda simüle özelligini bulamadım bir türlü :(

simulasyon varda her plc modelinde uygulanmıyor.fatek plc bölümünden bu konuyla ilgili geniş açıklamayı bulabilirsiniz.

Winproladder'ı başlatırken model seçiminde FBe olan kısmı FBs yaparsanız simulator açılır ancak programını tekrar yazmak zorunda kalabilirsiniz. Simulatore PLC menüsünü sekmesinden ulaşabilirsiniz.

ben set ve reset komutlarını E ve R tuşlarına bastığımda çıkan komutlarla kullanıyorum.
fakat mesela m0 ı set ve reset şeklinde ayrı iki kontak olarak kullandığımda simulasyon programımda hata olduğunu gösteriyor 'duplicated coil' diye bir hata. bununla ilgili sıkıntı nedir? yardımcı olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,315
Kullanıcılar
450,149
Son üye
yusuf_19034

Yeni konular

Geri