Sigortada topraklama ile başka bir kablonun bağlanması

murat12344

Üye
IMG_20220627_134609.jpg
resim tam net çıkmamış ama solda topraklama ile başka renkte siyahımsı bir kablonun bağlı olduğunu gördüm bunun sebebi ne bir sorun teşkil eder mi?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ekli dosyayı görüntüle 88678resim tam net çıkmamış ama solda topraklama ile başka renkte siyahımsı bir kablonun bağlı olduğunu gördüm bunun sebebi ne bir sorun teşkil eder mi?
Pek bir sorun teşkil etmiyor topraklama rengi sarı yeşil iken siyah la devam etmişler yada farklı bir prizinizden topraklama çekmişler topraklamaya baglamışlar sorun yok yani kafanız karışmasın 2 olasılık var ya prizden 1 tanesi sarı kablo bitti için siyah kullandılar yada topraklamayı direk siyahla devam ettiler. :).

Pek bir sorun teşkil etmiyor topraklama rengi sarı yeşil iken siyah la devam etmişler yada farklı bir prizinizden topraklama çekmişler topraklamaya baglamışlar sorun yok yani kafanız karışmasın 2 olasılık var ya prizden 1 tanesi sarı kablo bitti için siyah kullandılar yada topraklamayı direk siyahla devam ettiler. :).
Tamam teşekkür ederim 👍

Ekli dosyayı görüntüle 88678resim tam net çıkmamış ama solda topraklama ile başka renkte siyahımsı bir kablonun bağlı olduğunu gördüm bunun sebebi ne bir sorun teşkil eder mi?

Sigortalar ve kaçak akım koruma rölesi niye kapalı durumda sorun mu var ?

Siyah kablo yeni mi ? bağlantı yapıldı.

Yeni foto net yayinlasanız daha iyi olur önden üsten eğimli ve alttan eğimi kablolar nereye gittiği .

Sigortalar ve kaçak akım koruma rölesi niye kapalı durumda sorun mu var ?

Siyah kablo yeni mi ? bağlantı yapıldı.

Yeni foto net yayinlasanız daha iyi olur önden üsten eğimli ve alttan eğimi kablolar nereye gittiği .
Sigorta ve kaçak akım rölesini ben kendim kapattım fotoğraf çekmek için.Hayir bağlantısı yeni yapılmadı.

Buradan fotoğraftan görülen sarı yeşil topraklama kablosu kalmadığı için farklı renkte çekmiş lakin ölçümler alınıp kesinleştirilmesi gerekmektedir.

Ayrıca dikkatimi çeken diger önemli bir husus kopruleme yapılan kısmın tamamen izalasyonsuz olması. Yanlış bir temas kötü sonuclar doğurabileceği. Bunun düzeltilmesi gerekmektedir.

Sigorta ve kaçak akım rölesini ben kendim kapattım fotoğraf çekmek için.Hayir bağlantısı yeni yapılmadı.

8 adet sigortanın degismesinde yarar vardır
Öncelikle B tipi olmalı.

9 adet sigorta takılabilir gibi görülüyor soldan ikinci sigorta iki linye ( hat ) var tek sigorta iki sigorta yapılabilir.

9 adet sigorta nereleri kontrol ediyorsa kullanılan yere ürün cihaz amper göre seçilmelidir.

10 adet sigorta yapılması iyi olur.
9 adet sigorta 1 adet ana sigorta

Örneğin.
Aydınlatma devresi 6 - amper / 10 amper sigorta
Priz devresi 16 amper / duruma göre özel diyelim hat kısa kablo ise 20 amper

Alttan atlama faz kablosu ( çıplak ) olan kablo kesiti ( kalınlığı ) yükseltilmesi gerekir ve çıplak olmaması gerekir .

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri