Sigorta

Kesal019

Üye
IMG-20171013-WA0007.jpg
IMG-20171013-WA0006.jpg
Herkeze kolay gelsin bu sgortadan nerede bulurum??

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kartuş tipi sigorta diye geçer bu sigortalar , kullanılma yerlerine göre farklı türleri var , ar ( hızlı sigorta ) , gG ( genel kullanım ) , am ( motor devreleri ) gibi . Sizinki bu açma sınıflarından değişik gördüğüm kadarıyla . Mevzu şuymuş ki :
http://www.elektrikport.com/teknik-...mesi-gereken-10-teknik-terim/18491#ad-image-0
Çift Elemanlı Sigorta
Bir kartuş tipi sigorta, seri halde bağlanmış akıma duyarlı iki ya da daha fazla malzemeye sahiptir. Bu tip çift tepkili sigorta tasarımı genellikle tepki karakteristiğinde gecikme elde etmek istenildiği durumlarda kullanılmaktadır.
Şu da teknik dökümanı :
http://www.cooperindustries.com/con.../product-datasheets-a/Bus_Ele_DS_2028_FNM.pdf

Kullanıldığı devreye göre değerlendirmek lazım , artık niye gecikme isteniyorsa bilemiyoruz tabii.

Son düzenleme:
IMG-20171013-WA0014.jpg
IMG-20171013-WA0013.jpg
Budur abiler bulamadik özel birşeymidir

Eurotherm inverter mi o ?

Bunun yerine elektrik bağlantı planını yüklerseniz bir yorum yapma şansımız olur .

Şema yok ustam bulamiyorum. Sigortayı istanbulda bulduk Eskişehirde yok. İlginize Teşekkür ederim
Bu tip sigortaların elektriksel özellikleri dışında çap ve boy ölçüsü vardır. Ona göre almanız gerekli. Eskişehir'de bulamamanıza şaşırdım, sadece kartuş bulunabiliyor.

Saygılar....

Esisehirde bulamadık bende anlamadım basit bir sgorta gibi görünsede piyasada yok.. özellikleri var zaten sigorta üzerinde ben sadece merakketim özel yapım birşeymi diye piyasada olmadigi için o yüzden konu açtım

Bu sigorta yı bulmakta sürekli sorun yaşayacaksınız bunun yerine sigortayı D tipi denilen gecikmeli açan otomatik sigorta ile değiştirin derim.Bu sigortalar genellikle gecikmeli atması istenilen devrelerde kullanılır eğer D bulamazsanız son çare C serisi kullanın derim.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri