Sigma Elektrik Genel ürün Kataloğu

sn. sigma Niha Çeşmeci ile nasıl irtibat kurabileceğim hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler

0-216-4297201 dahili 128 den ulaşabilirsiniz..

sigma çok kaliteli bir şalter izlenimi bana vermedi .biz buna şait olduk elektrikçinin biri bu şalterden takmış kısa devre anında bile şalter açmıyarak kablonun yanmasına bile sebebiyet vermiş.

Merli-Gerin'in yada Federal elektriğin şalterleri de arıza verebiliyor. Önemli olan arıza oranlarıdır. Ayrıca aynı testlerden geçiyorsa türkiye'de üretim yapan markaları tercih ederim.

yerlı urunlerde en kucuk bır hata bıle buyutuluyor
yabancı ulkelere aıt urunler sankı hata yapmıyor
forumlarda bakıyorum arıza yapan yerlı urunlerın fotoları cekılıyor
sonra altına laf olsun dıye dıger urunlerde yapar denıyor
yerlı pıyasa sızlerın turk ınsanının zor kosullarda uretım yaptıgı ve ınsanımızın ekmek yedıgı fırmalardır.
bırı bır kuyuya tas atıyor oburkıler onu cıkarmaya calısıyor.
ben o ıletım sırketının calısanlarının bır hata veya yanlıs yonlendırme sonucu oyle karar aldıgını dusunuyorum
ılac sırketlerı gıbı acaba yabancı sırketlerde o calısanlara promosyon vermıyormu acaba
bır dusunelım
benım memurum ısını bılır

Sayın üyelerimiz dün başımdan geçen bir olay anlatmak istiyorum.
Dün yeni bir eve taşındım. Eve dimmer anahtar takmam gerekiyordu. Panodan sigortayı indirdim (0 konumuna aldım). Sonra anahtarı söktüm. Ne olur ne olmaz diye kontrolkalemiyle kabloyu kontrol ettim ve elektrik vardı. Sigortayı kaldırdım (1 konumuna aldım) ve enerji kesildi. Yani bu kadar olur. Bu marka piyasada çokça kullanılan ve ucuz bir marka. Ben bir daha bu markaya nasıl güvenebilirim ki. Koruma da tasarruf olmamalı.

şalter konusu geçmişte yük kesiciler bıçaklı kofre porselen sigortaların yeri almak maksatlı bir icat üretimciler jeknoloji arge çalışmalarıyla günümüzde daha iyi ürün yapma gayretinde iyi usta iyi malzeme kullanır sigma çok iyi değil kullan madım tercihimde değil piyasada en hesapı malzeme oldugundan tercil ediliyor takılan yerleri görüyorum çok aşırı kullanılmayan işyeri fabrika tercihi herkezin ürününe saygı duyarım çok geliştirilmeli takip ediyorum fazla bir degişiklik göremiyorum kullanmaya cesaretim yok amarika keşve dilmişse yerli üretim olsun fason çin olmasın

tüm yorumlara saygı duyuyorum ancak sigma elektrik ile ilgili küçük bir bilgi vermek istiyorum.

Firmamız 2008 yılına kadar yurtdışında fason üretim yaptıran ( % 100 ithalat ile başlayıp montaj süreci devam etmiş ardından % 100 üretime geçilmiştir.) bir firmaydı ancak 2008 yılından itibaren aşağıdaki ürünlerin % 100 olarak kendi fabrikamızda üretimini gerçekleştiriyor ve ilgili TS EN standartlarına göre testlerini yapıyoruz.Şu an türkiye de AG şalt cihazları ve panolarının kısa devre testlerinin yapıldığı birkaç laboratuvardan birisine sahibiz.Modern CNC kontrollü tezgahlara sahip bir kalıphanemiz ve güçlü bir AR-GE miz var.Dolayısıyla ürün geliştirme çalışmalarını süratle yapabiliyoruz.Müşteri şikayetlerine karşı aşırı duyarlıyız ve bu duyarlılığımızı 3 sene ürün garantisi vererek somut olarak yerine getiriyoruz.Müşteri şikayetleri ile ilgili 24 saat hizmet veren bir departmanımız var.

Tabi ki geçmişle ilgili bazı olumsuz izler mevcut ancak Bizler yerli bir üretici olarak hergeçen gün artan kalitemiz ve fiyat avantajımız ile Türkiye de iddialı bir konuma gelme
hedefinden asla vazgeçmeyecek ve sabırla ve büyük bir azimle çalışmaya devam edeceğiz...

Sizlerden ricamız sigma elektrik firmasına önyargı ile yaklaşmamanız ve ürünlerimiz ile ilgili yaşadığınız sıkıntılar olduğunda bizlere ulaşıp bizleri bilgilendirmeniz.Bu sayede ürün geliştirme ve kalite noktasında daha hızlı hareket etmiş oluruz.

sigma elektrik te üretimi yapılan ürünler:

B ,C ve D açma eğrilerine sahip olarak 0.5 A den 125 A e kadar ( 4.5 kA hariç) ;

* 4.5 kA turkuaz serisi otomatik sigortalar
* 6 kA okyanus serisi otomatik sigortalar
* 10 kA violet serisi otomatik sigortalar

gümüş kontak ve bimetalleri yurtdışından ithal edilen diğer tüm hammaddeleri yurtiçinden tedarik edilen ;

* 25 A den 1600 A e kadar termik-manyetik kompakt şalterler

* AG akım transformatörleri ( türkiye nin gövdesinde kalıptan çıkan çevirme oranına sahip tek ve ilk akım trafosunu ürettik. otomatik sigorta rayına monte edilebilen akım trafolarımız yakında pazara sunulacak)

* 9 A den 150 e kadar AG güç kontaktörleri

Yurtdışında fason üretimi yaptırılan ancak sigma da % 100 test edildikten sonra pazara sunulan ürünler;

3 kA otomatik sigortalar
Kaçak akım koruma şalterleri ( türkiye de biz kaçak akım koruma şalteri üretiyoruz diyen yerli firma duyarsanız inanmayın.en azından bugün itibariyle üreten yerli bir firma yok)
Açık tip güç şalterleri
analog tip ölçü aletleri

Saygılar

Dün yeni bir eve taşındım. Eve dimmer anahtar takmam gerekiyordu. Panodan sigortayı indirdim (0 konumuna aldım). Sonra anahtarı söktüm. Ne olur ne olmaz diye kontrolkalemiyle kabloyu kontrol ettim ve elektrik vardı. Sigortayı kaldırdım (1 konumuna aldım) ve enerji kesildi. Yani bu kadar olur. Bu marka piyasada çokça kullanılan ve ucuz bir marka. Ben bir daha bu markaya nasıl güvenebilirim ki. Koruma da tasarruf olmamalı.
otomasyon
bu anlatılan geçekten çok kötü bir durum düşünmek bile istemem allah korusun

arkadaşlar yerli üretime destek vermemiz lazım ben asansör panosuna sigma kullandım fiyat mükemmel kalite dış görünüşüylede çok güven vermiyor ama sorun çıkmadı.
bence üç seçenekten biridir büyük ve çok pahalı markalar, uzak doğu, yerli malımız
ben sigmayı denemeye devam edeceğim ama sanırım her yerde her zaman bulunmaz.

otomasyon

kablo bağlantısı yanlış olmasın sakın.

otomasyon

arkadaşım yazdıklarınızın aynısını ALİRIZA beyde yazmış kafam karıştı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri