Sigma 45 Btu Salon tip Klima E3 arizasi

Tugayyyy30

Üye
Meslektaşlarim merhaba Elimde Sigma 45 lbin btuluk bir salon tipi klima var ve Ekran üzerinden E3 arizasi vermekte. Internetten baktim fakat arizanin ne olduqu çözümunun ne olduqu hakkinda bir sonuca ulaşamadim. Ariza nedir çözumu nedir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Meslektaşlarim merhaba Elimde Sigma 45 lbin btuluk bir salon tipi klima var ve Ekran üzerinden E3 arizasi vermekte. Internetten baktim fakat arizanin ne olduqu çözümunun ne olduqu hakkinda bir sonuca ulaşamadim. Ariza nedir çözumu nedir.

sevgili ustam aşırı elektrik yükü olarak görünüyor arızan. Öncelikle gelen voltajı ölçelim, daha sonra kompresörün çektiği ampere bakalım bu değerlere göre tekrar değerlendirelim... kolay gelsin dip not olarak benimde başıma gelen bir olayı anlatayım, her montajımda ben mutlaka cihaza toprak veririm ve eski binalarda kablo renkleri farklı oluyor biliyorsunuz ki hatta hepsi aynı renk olabiliyor neyse ben fazı buldum kontrol kalemiyle, nötrü ölçü aletiyle buldum, toprakta nötürden 1 değer düşk gösterir volt olarak onuda buldum ve bağladım. açtım cihazı aşırı akımdan cam sigortayı patlattı. yeni cam sigorta tekrar calıştır hop cam sigorta patladı yine, toprağı bir daha ölçtüm 243 v olmuş orda dur dedim toprağı iptal ettim cihazı çalıştırdım makine canavar oldu... diyeceğim eski binaysa toprağını da bir ölç belki toprak sıkıntı yapıyor olabilir.

Selam arkadaşlar elimde sigma 45 btu klima var sürekli e1 hatası veriyor yardımcı olur musunuz lütfen

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri