Siemens Simovert MC ye bağlanamıyorum

Ambitious

Üye
Arkadaşlar Siemens Simovert MC ( 6SE7021-8TB51-Z ) ye bağlanıp , compare yapmam gerek fakat 3 gündür debeleniyorum yapamıyorum .Drivemon 5.5 herhalde Simovert MC yi desteklemiyor diye düşünmeye başladım . Kablo bağlantılarımı yanlış acaba

PG/PC DEVICE
2 3
3 2
5 5 - 9 - 1 kısa devre

USB-Seri port dönüştürücüyle bağlanamadığım gibi , direk RS485 ilede bağlanamadım.
4440747 diyorki P701 : i1 = i2 = i3 = 6 olmalı dedi alakası yok

Tahmini version desteklemiyor

Yardım

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba, simovert vc ye bağlanmak için zamanında çok uğraşmıştım. uygun kablo bağlantını yaptıysan yüksek ihtimal çevirici de sorun vardır. ben digitus marka kullanıyorum, aynı çeviriciyle daha önce başka cihaza bağlandınız mı ?

çevirici de ok se ekteki dosya belki yadımcı olur.

emin değilim ama versiyon desteklemezse sürücüyü en azından görürsün ama bağlanamazsın. starter versiyonum eski olduğundan sinamics g150 ye bağlanamamıştım. ama bağlantıda bi cihaz olduğunu görüyordum. versiyon yükseltince düzelmişti. böyle bir durum da olabilir...

Ekli dosyalar

• MjI5MDQ2MzY5NDM3MzE3MDY5AAAA_51034971_2_inter_WW_2011-06-20.pdf
    12.7 KB · Görüntüleme: 98
Çeviriciye yeni aldım gene olmadı . RS485 ile direk gene olmadı . Adres 0-31 e kadar sayıyor tem el feneri gelecekkken bekliyor..ne el feneri geliyor ne işlem yapıyor . yanındaki driveri denedim ondada aynı şeyi yaptı . Laptopu attım atx kasa masaüstü koydum gene olmadı . daha önce 20 ye yakınını upload yaptım şimdi online bile olamıyorum . no connection with the device diyor ..

kablonun

3-2
2-7 olması gerekmiyor mu ? tüm simovertler için aynı sanırım.

tum-simovertler-icin-kablo.png

benimde zamanımı fazlasıyla alan bir konuydu ve şu şekilde sonuca vardım.
öncelikle;

1-
Bağlantı kablomuzu (PC/PG)inceleyelim olması gereken bağlantı 2'ye ayrılmakta.

PC Masterdrive MC (Motion Control için)

(Dişi) (Erkek)
2-------------------------------------7
3-------------------------------------2
5-------------------------------------1; 5; 9

PC (COM) Masterdrive VC (Vector Control için)
(Dişi) (Erkek)
2-------------------------------------7
3-------------------------------------2
5-------------------------------------5; 9

bağlantı kablomuzu hazırladıktan sonra;

2-Sürücümüzün bağlantı parametrelerini kontrol edelim olması gereken fabrika çıkışı parametreler aşağıdaki gibidir.

P770---0

P701---6
P702---127
P703---2
P704---0
P707---32

parametreleri girdik ve sonraki adımımız.

3-DriveMonitor v5.5 altyazılımını yükleyelim,bu versiyonda sürücüye bağlanmak için sürücü modelinizi seçmeye yada adresleri incelemeye gerek kalmadan sürücümüze bağlanır....FİLE>>>Find Online Device özelliğini kullanarak kolayca cihazımıza erişeceğiz.

Not:Eğer COM1 bağlantısı ile bağlanacaksanız Program içerisindeki Online Setting bölümüne girmenize gerek yoktur. COM bağlantısı olmayan Notebooklarda bağlantı kurmak için Rs232/USB kullanılmalı USB'yi COM görmesi için PL2303 Prolific Driver Installer yüklenmeli ve COM2,COM6,COM7 gibi atama yapmalısınız.

Link:Siemens Industry Online Support - Automation Service, Automation Support, Simatic Service, Simatic Support, Technical Support, Technical Consulting

Arkadaşlar Siemens Simovert MC ( 6SE7021-8TB51-Z ) ye bağlanıp , compare yapmam gerek fakat 3 gündür debeleniyorum yapamıyorum .Drivemon 5.5 herhalde Simovert MC yi desteklemiyor diye düşünmeye başladım . Kablo bağlantılarımı yanlış acaba

PG/PC DEVICE
2 3
3 2
5 5 - 9 - 1 kısa devre

USB-Seri port dönüştürücüyle bağlanamadığım gibi , direk RS485 ilede bağlanamadım.
4440747 diyorki P701 : i1 = i2 = i3 = 6 olmalı dedi alakası yok

Tahmini version desteklemiyor

Yardım

P701=6 parametresi haberleşme hızını 9600 kbit/s yi gösteren ibaredir. DriveMon'da orjinal haberleşme hızı 6 yani 9600kbit/s olduğu için Sürücüdeki Paremetreyi 6 yapmalıyız.

Elbette Haberleşme hızını arttırabiliriz.

P701=7 haberleşme hızını 19400 kbit/s ye çıkaracaktır ancak bunu tanıması için DriveMon>>Online Setting>>interface'den 19400'ü seçmeliyiz ve en önemlisi DriveMon'u kapatıp tekrar açmalıyız.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri