Siemens servo ve sürücü hakkında..

s7 300 ile servo sürmek deveye hendek atlatmak gibidir

Bu işin PLC markası ile bir ilgisi yok.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Elbette kullanabilirsin. Schneider gayet iyidir.

Bunun için sadece Lexium32 Moduler sürücü
Profibus Kartı
Profibus Kablosu
Servo Motor
Encoder Kablosu
Servo Güç kablosu
USB-RS485 dönüştürücü adaptörü (Sürücüye SoMove ile bağlanmak için Schneider'dan alınacak.)

İnternetten ücretsiz SoMoveLite yazılımı
İnternetten Ücretsiz OpenPLC Library for S7 kütüphanesini indirmen yeterli. İçinden zaten örnek bir proje çıkacak onu inceleyerek başlayabilirsin.

OpenPLC blokları S7 için Schneider'ın yazdığı bloklar. Bu blokları PLC programına dahil ediyorsunuz. Bir kaç ayar yapıyorsunuz, Sürücü adresi, I/O aralıkları gibi vs. Sonrasında Power Bloğu var servoyu aktif ediyor. Move Absolute bloğu var istediğiniz pozisyona gidiyor. Move Relative var istediğiniz mm ya da cm kadar gidiyor. Home bloğu var servoyu referans yapıyor gibi.. Bunun gibi yüzlerce fonksiyon var. Sürücü olarak bu yüzden hiç Siemens kullanmadım. Kullanmayı da düşünmüyorum. Kablosuna ayrı para ver klemensine ayrı para ver yazılımına ayrı para ver bi de milyon tane parametre ile uğraş, o kadar zengin değilim ve o kadar zamanım yok.

Beckhoff'un var AX2000 Serisi.
Deltanın var.
Neredeyse bütün üreticilerde Profibus opsiyonu var. Ama bakmak lazım neyin nesidir.

Beckhoff ürünlerini ben tavsiye etmiyorum. Sorun çıkardığı zaman ilgili sorumlu kimseyi bulamiyorsun. Ben makinamdan dolayı kullanıyorum ama hic memnun değilim. Siemens ile değiştirmeyi düşünüyordum fakat senin yazını okuduktan sonra schneideride bi arastiracam.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Merhaba Fluke,
Siemens s71200 ile kullanabileceğimiz servo ve sürücü almayı düşünüyoruz. Yapacağımız iş 2 sn ila 20 sn arasında tamamlanmakta. Bu durumda ms mertebesinde data alıp excelle aktarmak durumundayız. Tork ölçümü de 0,01 Nm düzeylerinde olacağından hassas bir sistem gerekmekte. Delta'nın bu saydığım hususlara cevap verebilecek ve siemens ile uyumlu çalışabilecek özellikte bir servo takımı var mı sağlıklı bir bilgiye ulaşamadık. Konuyla ilgili varsa görüşlerinizi rica ederiz, teşekkürler.

Beckhoff ürünlerini ben tavsiye etmiyorum. Sorun çıkardığı zaman ilgili sorumlu kimseyi bulamiyorsun. Ben makinamdan dolayı kullanıyorum ama hic memnun değilim. Siemens ile değiştirmeyi düşünüyordum fakat senin yazını okuduktan sonra schneideride bi arastiracam.

Selamlar;

Aslında Beckhoff teknik destek konusunda iyi bir firmadır. Sanırım bazı iletişim problemleri yaşamışsınız. Biz Beckhoff'un yetkili çözüm ortağıyız. Herhangi bir sorun durumunda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Selamlar;

Aslında Beckhoff teknik destek konusunda iyi bir firmadır. Sanırım bazı iletişim problemleri yaşamışsınız. Biz Beckhoff'un yetkili çözüm ortağıyız. Herhangi bir sorun durumunda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Benim makinamda 3 aydır arıza halen cozulmedi, mekanik arıza var dediler büyük paralar harcadim mekanik aksami yeniden yaptırdım. Ariza duzelmedi aradım bizim yapacak olduğumuz bi şey yok dediler. Servis gönderin dedim boyle bi hizmet sunmuyoruz dediler. Bunun iyi olan kısmını görmüyorum ben. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. [email protected] adresinden ulasirsaniz gerekli arıza bilgilerine size mail olarak gecebilirim. İyi calismalar

Benim makinamda 3 aydır arıza halen cozulmedi, mekanik arıza var dediler büyük paralar harcadim mekanik aksami yeniden yaptırdım. Ariza duzelmedi aradım bizim yapacak olduğumuz bi şey yok dediler. Servis gönderin dedim boyle bi hizmet sunmuyoruz dediler. Bunun iyi olan kısmını görmüyorum ben. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. [email protected] adresinden ulasirsaniz gerekli arıza bilgilerine size mail olarak gecebilirim. İyi calismalar

Açıkcası en olumlu yanlarımızdan birinin müşterilerimize sunduğumuz hizmet ve destek olduğunu düşünüyorum, büyük ihtimalle karşılıklı bir yanlış anlaşılma yaşanmış kusurumuza bakmayın.
Paylaştığınız bilgilerden yola çıkarak makine üreticisi veya tedarikçisi bir firmadan temin ettiğiniz bir makine üzerinde Beckhoff bulunduğunu ve servisi ile ilgili bir problem yaşadığınızı tahmin ediyorum. Beckhoff doğrudan proje yapan bir firma olmadığından, SI ve OEM'ler ile çalıştığından sahada servis vermek gibi bir hizmeti bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda servis-Bakım sorumluluğu makine üreticisi/tedarikçisi ve SI firmalarda olduğundan desteği de bu firmaların vermesi daha doğru olacaktır. Yine de bu gibi durumlarda sorunlarınızı bizim ile paylaşmanız ve konu hakkında bilgilendirmeniz size daha iyi bir hizmet sunulmasını kolaylaştıracaktır.
Beckhoff Türkiye olarak geniş bir teknik destek ekibine sahibiz, Yazılımsal ve teknik problemlerinizin çözümü ve en doğru yönlendirme için telefon ve mail desteği alabilirsiniz.
Konuyu tam olarak bilmediğimden genel bir açıklama yaptım, duruma göre bir çok farklı çözüm olabilir. Bu problemden hala şikayetçi iseniz lütfen bana ulaşın..

Son düzenleme:
Açıkcası en olumlu yanlarımızdan birinin müşterilerimize sunduğumuz hizmet ve destek olduğunu düşünüyorum, büyük ihtimalle karşılıklı bir yanlış anlaşılma yaşanmış kusurumuza bakmayın.
Paylaştığınız bilgilerden yola çıkarak makine üreticisi veya tedarikçisi bir firmadan temin ettiğiniz bir makine üzerinde Beckhoff bulunduğunu ve servisi ile ilgili bir problem yaşadığınızı tahmin ediyorum. Beckhoff doğrudan proje yapan bir firma olmadığından, SI ve OEM'ler ile çalıştığından sahada servis vermek gibi bir hizmeti bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda servis-bakım sorumluluğu makine üreticisi/tedarikçisi ve SI firmalarda olduğundan desteği de bu firmaların vermesi daha doğru olacaktır. Yine de bu gibi durumlarda sorunlarınızı bizim ile paylaşmanız ve konu hakkında bilgilendirmeniz size daha iyi bir hizmet sunulmasını kolaylaştıracaktır.
Beckhoff Türkiye olarak geniş bir teknik destek ekibine sahibiz, Yazılımsal ve teknik problemlerinizin çözümü ve en doğru yönlendirme için telefon ve mail desteği alabilirsiniz.
Konuyu tam olarak bilmediğimden genel bir açıklama yaptım, duruma göre bir çok farklı çözüm olabilir. Bu problemden hala şikayetçi iseniz lütfen bana ulaşın..
İlginiz için teşekkürler problemi cozduk. Firmanizla sıkça irtibat halindeyiz bir daha ki sefere sizinle irtabatlasiriz kolay gelsin iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri