Siemens s71200 ile 6EST 231-5PD30 0XB0 sıcaklık modülü kullanımı

wizz007

Üye
merhaba arkadaşlar s71200 ile 6EST 231-5PD30 0XB0 sıcaklık modülü kullanarak pt100 deki değeri nasıl okuyabilirim. Degere erişebileceğim register adresi nedir? Tia portal v12 kullanıyorum modülü eklemem gerekiyor mu ? Ekleniyorsa nasıl ekleniyor ? şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
tia portal üzerinde modul ekleme varmış. kodunu yazınca modül geldi. Modülü PLC nin yanına sürükledim. register alanları göründü. pt100 ün bağlantısını yaptım değeri okumayı başardım. Gelen degeri 10 böldüm yaklaşık değere erişmiş oldum.

tebrikler azımlı olan başarır ufak bir tavsiyem olabilir kullanmak istediğiniz modülün internetten manuelini bulup oradan daha zorlanmadan daha çabuk devreye alabilirsiniz kolay gelsin

tia portal üzerinde modul ekleme varmış. kodunu yazınca modül geldi. Modülü PLC nin yanına sürükledim. register alanları göründü. pt100 ün bağlantısını yaptım değeri okumayı başardım. Gelen degeri 10 böldüm yaklaşık değere erişmiş oldum.
Merhabalar sizden bir konu hakkında yardım istiyorum bende sıcaklık modulu kullanarak analog giriş kullanıyorum.modulden gelen degeri nasıl okuyup 10 na boldunuz yardımcı olur musunuz? Hangi adrese giriş yaptınız PIW olarak giriş yapılmıyor. Sımatıc manager kullanıyorum

merhabalar rtd modülüne pt100 bağlayıp eksili değerleri okuyamıyorum sıcaklık eksilere indiğinde çok farklı değerler geliyor bu sorunu nasıl halledebilirim acaba? Artılı değerlerde bir sorun yok

kardeş okumayı nerden yapıyorsun okuma yaptığın register özelikler kısmından signed seçersen düzelir

tamam sorunu çözdüm sorun adres çakışmasından kaynaklanıyormuş

pt100 le analoga bağladım s7 1200 e ama ladder diagramı lazım sıcaklık değeri okumam için yardımcı olabilirmisiniz?

sorunu tam olarak anlayamadım biraz daha açıklayıcı yazarsan yardımcı olabilirim

tam sıcaklık değerini programda okumam için ne gibi bir program yazmam lazım pt100 den gelen sıcaklıgı okumak için ladder ı nasıl programlamam lazım yani ?

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri